Bitcoin Kredi Platformu Lend, Ethereum Hizmetini Genişletiyor

Bitcoin Haber

Bitcoin kredi platformu Lend, hizmetlerini artırmak için Ethereum stake işlemlerine yönelik bir alternatif hizmet oluşturmayı planladığını açıkladı. Cayman Adası merkezli firma, Bitcoin ve USD Coin mevduatlarına yönelik bir stake hizmeti sunuyor ve bu hizmetlere Ethereum’u da eklemeyi düşünüyor.

Kullanıcılar, Ethereum varlıklarını stake havuzları aracılığıyla gelir sağlamak için kullanabilecekler. Müşteriler, herhangi bir düzenleme yapmak zorunda kalmadan yalnızca varlığı yatırarak bu hizmetten yararlanabilecekler. Kredi şirketi, stake havuzlarının Lend’in diğer ürün ve hizmetlerinden ayrı olduğunu belirtiyor. Bu sayede, yatırılan Ethereum miktarı müşteri hesaplarında değerlendiriliyor ve Lend’in iflas etmesi durumunda kullanıcıların mevduatları etkilenmiyor.

Bu model, kripto para sektörünün önde gelen kripto kredi firmalarının yaşadığı talihsiz olaylar nedeniyle oldukça önemli. Celsius, Voyager ve Three Arrows Capital gibi firmaların aşırı şişirilmiş ve şüpheli borç verme politikalarının potansiyel iflas senaryolarını gündeme getiriyor.

Ledn baş strateji sorumlusu Mauricio Di Bartolomeo, müşterilerin sürekli olarak Ethereum teklifi konusunda şirket yetkililerine danıştıklarını ve bunun kendi kendini yöneten ETH stake etmeye uygun bir alternatif olacağından emin olduklarını belirtti. Ledn, 12 Ekim’den itibaren kullanıcıların USDT yatırabilecekleri ve stake geliri kazanabilecekleri ikinci bir stablecoin hizmeti başlatacağını duyurdu. Ancak ABD veya Kanadalı müşteriler bu hizmetlerden yararlanamayacak. Lend, Bitcoin dışındaki kripto para varlıkları için destek sunan tek Bitcoin öncelikli şirket değil. Bitcoin hizmeti olarak başlayan cüzdan platformu Casa, Haziran 2023’te multi sign ETH self-storage özelliğini kullanıma sundu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BIS’in CBDC Pilot Projesi Tamamlandı ve DeFi’nin Önemi Vurgulandı

Sonraki Haber

Bitcoin, CEEK, LUNA ve AVAX Coin Piyasa Beklentileri

İlgili Haberler