Bitcoin Kısa Vadede Nereye Gidecek: Durum Hala Belirsiz!

İlayda Peker

Bitcoin (BTC) son zamanlarda kısa vadeli bir düzeltme modeli içinde işlem görüyor ve kısa vadeli eğilimin yönünün hala belirsiz olduğu düşünülüyor.

Bitcoin Grafikleri

18 Temmuz’da Bitcoin, Mart ayının sonundan beri görülen alçalan direnç çizgisinden çıktı. Ancak analistlere göre bu hamle sonrasında gelen tepki nispeten zayıf kaldı. Bu noktada Bitcoin’in, 29.370 dolardan 0.382 Fib geri çekilme direnç seviyesine bile ulaşamadığı ifade ediliyor.

Öte yandan lider kripto para birimi 15 Ağustos’ta 25.200 dolar üzerine çıkarak yerel bir zirve oluşturdu. Sonrasında ise yeni bir düzeltme başladı. Bitcoin yazının kaleme alındığı sırada 24.337 dolardan işlem görüyor.

Analistlere göre, günlük RSI’da yukarı yönlü hareketten önceki yükseliş eğilimi çizgisi kırılmış olması oldukça önemli. Çünkü bunun genellikle fiyat düşüşlerinden önce gelen bir işaret olduğu düşünülüyor. Eğer Bitcoin düşüş başlatırsa en yakın destek alanının 21.550 dolar olacağı ifade ediliyor.

Öte yandan altı saatlik grafik, BTC‘nin 18 Haziran’da en düşük seviyeye ulaşmasından bu yana yükselen bir paralel kanal içinde işlem gördüğünü gösteriyor. Bu tür kanallar genellikle düzeltici hareketleri beraberinde getiriyor, bu da yine bir düşüş sinyali olarak değerlendiriliyor.

Bitcoin’de Önemli Seviyeler

Bitcoin, 15 Ağustos’ta kanalın direnç çizgisi tarafından reddedildi ve o zamandan beri bir düşüş olduğu görülüyor. Analistlere göre Bitcoin kısa vadeli yükselen destek çizgisinden ayrılırsa, yukarıda belirtilen 21.500 dolar destek alanına doğru bir düşüş beklenebilir. Bu alan aynı zamanda kanalın destek hattı ile de örtüşüyor.

Tüm bu bilgilere bakıldığında analistler kısa vadeli görünümün hala belirsiz olduğunu ifade ediyor. Dolayısıyla yatırımcıların işlem yapmadan önce temkinli olmasında fayda olduğu ifade ediliyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dogecoin (DOGE) Bu Fiyattan Satın Alınır Mı?

Sonraki Haber

XRP Analizi: Bu İşaretler Düşüş Sinyali Veriyor!

İlgili Haberler