Bitcoin İçin Yeni Rekor Beklentisi: 2024’te 80 Bin Dolara Çıkabilir

Bitcoin Haber

Anonim kripto para analisti Rekt Capital, Bitcoin‘in 2024’teki blok ödülü yarılanmasından sonra tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru yeni bir parabolik ralli yaparak rekor tazelemesini beklediğini belirtti. Analist, Bitcoin’in bir sonraki blok ödülü yarılanması etkinliğini takip eden aylarda 80 bin doların üzerine çıkabileceğini ifade etti. Blok ödülü, Bitcoin madencilerinin çıkardıkları blok başına aldıkları BTC cinsinden ödül miktarını temsil ediyor ve bu ödülün miktarı 2024’te yüzde 50 oranında azaltılacak.

Rekt Capital, Bitcoin’de uzun vadede yükseliş beklemeye devam ederken, blok ödülü yarılanması öncesinde düşüş trendinin sürebileceğini belirtti. Analiste göre, blok ödülü yarılanmasının ardından yaşanacak parabolik ralliyi kaçırmamak için yatırımcıların olumsuzluklardan uzak durması gerekiyor.

Analist, Bitcoin’in 2019’daki ayı piyasası döngüsünü tekrarlayabileceğini ve ardından bir üçgen formasyonu içinde işlem görerek boğa piyasasına girebileceğini söyledi. Eğer Bitcoin düşük tepeler oluşturmaya devam ederse, kripto para birimi 2024’ün başlarında yaklaşık 20 bin dolar civarındaki CME boşluğunu doldurabilir.

Analistin paylaştığı fiyat grafiğine bakıldığında, Bitcoin’in Nisan 2024’te üçgen kırılımını doğrulamasını ve ardından uzun vadeli hedefine doğru yükseliş geçmesini beklediği görülüyor. Bitcoin’in 80 bin dolara yükselmesi durumunda, bu yüzde 198,5’lik bir artış anlamına gelecek.

Bu analizler, kripto para yatırımcıları ve Bitcoin takipçileri için önemli bir referans olabilir. Ancak kripto para piyasalarının volatilitesi nedeniyle, her yatırımcının kendi risk değerlendirmesini yapması ve buna göre hareket etmesi gerektiği unutulmamalıdır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Goldman Sachs’ın Eski Yöneticisi Solana’yı Ethereum Dışındaki En Umut Verici Proje Olarak Gösteriyor

Sonraki Haber

Uyuyan Bitcoin Cüzdanı 56.3 Milyon Dolarlık Hareketlilikle Uyanıyor

İlgili Haberler