Bitcoin Canlı

İlayda Peker

Bitcoin ve kripto para piyasasında canlı veri takibi oldukça önemli. Çünkü Bitcoin yatırımcılar uzun vadeli yatırımlar yaptıkları gibi kısa vadeli al sat işlemleri ile de kar elde edebiliyor. Bu sebeple canlı Bitcoin verisi sağlayan siteler ve sitelerin takibi önem arz ediyor.

Bitcoin Canlı Borsa

Bitcoin canlı takibi sadece fiyat paylaşımı yapan sitelerden yapılabildiği gibi Bitcoin borsalarından da yapılabiliyor. Binance, Coinbase ve Btcturk gibi kripto para birimi sitelerinde anlık olarak Bitcoin fiyatları paylaşılıyor ve böylece yatırımcılar ve borsa kullanıcıları ikinci bir platforma ihtiyaç duymadan hem anlık olarak fiyat takibi yapıp hem de borsalar ile al-sat işlemlerini yapabiliyor.

Anlık olarak fiyat farklarının takibi ve bu süreç içinde yapılan işlemler zaman zaman yatırımcılara uzun vadeli yatırımlardan çok daha fazla kazandırabiliyor. Çünkü kripto para piyasası çok volatil bir piyasa ve fiyat hareketlilikleri zaman zaman oldukça büyük avantajlar sağlayabiliyor.

Öte yandan bit kullanıcı bir kripto para borsasına girdiğinde genel itibari ile üye olmadan bile anlık kripto para birimi fiyatlarını görebiliyor ve canlı Bitcoin takibi yapabiliyor. Ancak borsada herhangi bir işlem yapabilmek için üye olmak ve çoğu borsada kimlik onay işlemini gerçekleştirmek gerekiyor. Böylece kullanıcılar bir yandan anlık olarak canlı Bitcoin takibini yaparken bir yandan da anlık al-sat işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Bunlara ek olarak zaman zaman özellikle piyasanın hareketli olduğu dönemlerde analistler de özellikle YouTube kanalları üzerinden canlı Bitcoin takibi yaparak kullanıcılara ipuçları verebiliyor. Ancak bu noktada her zaman her kullanıcının kendi takibini ve kendi araştırmasını kendisinin yapması gerektiğini ve risk yönetimini elden bırakmaması gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Bitcoin Canlı Fiyat

Bitcoin canlı fiyat denildiğinde akla o anki fiyat geliyor. Ayrıca Bitcoin 7 gün 24 saat çalışan bir piyasa olduğu için hafta sonları, mesai saatleri dışı ve özel günlerde de Bitcoin canlı fiyat takibi yapılabiliyor.

Yani geleneksel borsalar mesai saatleri dışında çalışmadığı için Bitcoin’de canlı fiyat takibi daha önemli bir hal alıyor. Çünkü bazı dönemlerde 1 saat içinde dahi büyük fiyat hareketleri görülebiliyor. Bu sebeple fiyat takip platformlarının ya da kripto para borsalarının mobil uygulamaları da büyük önem taşıyor.

Eğer sadece canlı fiyat takibi yapıyorsanız sadece fiyat veri siteleri yeterli olabilirken anlık olarak yaşanan fiyat farklarından yararlanarak kazanç elde etmek istiyorsanız kripto para borsalarının mobil uygulamaları daha yararlı olabilir.

Bitcoin’in yanı sıra altcoin’ler daha volatil olabiliyor ve anlık hareketler daha fazla kar getirebiliyor. Bununla birlikte anlık olarak kar elde edilebildiği gibi anlık olarak zararların yaşandığını da unutmamak gerekiyor.

Bitcoin Canlı TL Grafiği

Her ne kadar Bitcoin fiyatı genel olarak dolar üzerinden değerlendirilse de Türk kullanıcılar açısından TL fiyatları da önem taşıyor. bunun için de anlık olarak Btcturk ve Paribu gibi kripto para sitelerinde Bitcoin canlı TL grafiklerine ulaşılabiliyor.

Tüm platformlarda olduğu gibi Türk kripto para borsalarında da üye olarak anlık fiyat hareketleri takip edilebilir ve al-sat işlemleri anlık olarak gerçekleştirilebilir. Böylece TL bazında oluşan kar fırsatları değerlendirilebilir ya da zararlar en aza indirilebilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Çin’deki Bu Gelişme Bitcoin İçin Büyük Risk Teşkil Ediyor Olabilir

Sonraki Haber

Amerika’nın En Büyük Kripto Para Borsasından XRP Müjdesi

İlgili Haberler