Bitcoin İçin Düşüş Uyarısı: Aşırı Alım Seviyelerinden Dönüş Sinyali

Bitcoin Haber

Fairlead Strategies kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton, aylık bir teknik göstergenin aşırı alım seviyelerinden düşüş sinyali verdiği için Bitcoin yatırımcılarının hayal kırıklığı yaşayabileceğini belirtti. 1950’lerde George C. Lane tarafından geliştirilen Stokastik İndikatörü, Bitcoin için 80’in üzerine çıkarak yukarı yönlü ivme kaybına işaret etti. Stockton, bu durumun, özellikle haftalık bulut modelinden direnci artıran aylık bulut modelinin çıkıntısı göz önüne alındığında dip oluşumu sürecinin uzayabileceğini gösterdiğini ifade etti.

Stockton’un bu değerlendirmeleri, Bitcoin’in son birkaç ayda 31 bin 900 dolarlık ‘bulut direnci’ seviyesini aşamamasına ve uzun süreli bir dip süreci oluşmasına dayanıyor. Stockton, bunun uzun vadeli bir geri dönüşe doğru gerileme olduğunu belirtti.

Diğer taraftan, trend gücünü ve trend değişikliklerini ölçmek için kullanılan aylık MACD histogramı, nötr uzun vadeli eğilime işaret ediyor. Stockton, göstergenin bir yıl önce dibe vurduğunu ve henüz pozitife dönmediğini belirtti.

Bitcoin’in en yakın önemli destek seviyesinin 25 bin 200 dolar olduğunu belirten Stockton, 28 bin 200 dolar seviyesindeki 50 günlük basit hareketli ortalamanın kilit direnç seviyesi olduğunu da belirtti. Stockton’un tespitlerine göre, mevcut durumda sürdürülebilir bir yükseliş trendi olmadığı görülüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Düşüş Korkusu: Eylül Ayı Büyük Düzeltme Getirebilir mi?

Sonraki Haber

Ethereum’un Kurucusu Vitalik Buterin, Düğümler Sorununu ve Ölçeklenebilirlik İhtiyacını Vurguladı

İlgili Haberler