Bitcoin Hodl Kalıpları Döngünün Boğa Piyasasına Kaydığını Gösteriyor

Bitcoin Haber

Zincir üstü analizler, BTC sahipleri için bir döngü bükülme noktasının meydana gelebileceğini düşündüren bir duyarlılık değişimini ortaya çıkardı.

Bitcoin Döngüsü Değişimi

Blockchain veri analiz platformu Glassnode, “FTX‘in çökmesiyle başlayan ani bir sermaye rotasyonu” olduğunu ortaya koydu ve coinlerin uzun vadeli sahiplerden yeni bir alıcı grubuna doğru transfer edildiğini ekledi.

Hodl modellerindeki bu değişimin önceki döngülerde de görüldüğü ve “gelgitlerin değiştiğini gösteren bir dönüm noktası” olabileceği belirtildi.

Bitcoin fiyatları, CFTC’nin Binance’i hedef alması ve bu haftaki sahte Interpol haberlerinin yol açtığı kayıpları sildi. Ancak, piyasalar şimdilik konsolidasyon içinde kalmaya devam ediyor.

3 Nisan’da Glassnode, tek döngülü Uzun Vadeli Sahiplerin (6m-2y) sahip olduğu serveti en genç Kısa Vadeli Sahiplerle (1d-3m) karşılaştıran bir RHODL metriğini tanıttı.

Oran, aşırı hodling ve dağıtım noktaları arasındaki rotasyonu ölçmeyi amaçladığını açıkladı.

Dik bir düşüş içinde olan mevcut yapı, BTC’nin uzun vadeli sahiplerden kısa vadeli sahiplere geçtiğini ve FTX’in ölümünün ardından hızlanan bir model olduğunu gösteriyor.

Ayrıca, Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere (MVRV) oranı da analiz edildi. Bu, madeni para arzı içinde tutulan toplam gerçekleşmemiş kar katsayısını ölçmek için kullanılır.

Glassnode’a göre metrik şu anda 1,4 seviyesinde ve bu da “toparlanma aşamasına daha yakın”. Birikim Eğilim Puanı da piyasaların geçici bir toparlanma aşamasında olduğunu göstermektedir.

Likit Olmayan Arz Net Pozisyon Değişikliği metriği, harcama geçmişi çok az olan ya da hiç olmayan cüzdanlara ve cüzdanlardan net coin akışını ölçmek için kullanılmıştır. Bu, ayda 36.600 BTC artıyor ve bu da varlığa olan güvenin arttığını gösteriyor:

Bu durum, HODLer’larla ilgili önceki gözlemlerimizle uyumludur ve düzenleyici baskının arka planına rağmen piyasa duyarlılığına duyulan güvenin devam ettiğine dair ek kanıtlar sunmaktadır.

BTC Fiyat Görünümü

Bitcoin fiyatları gün içinde %2,7 değer kazanarak bu satırların yazıldığı sırada 28.629 $’a ulaştı. Tüm olumsuz haberlerden ve düzenleyici baskılardan sıyrılarak haftanın en yüksek seviyesine geri döndüler.

Dahası, Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi ‘açgözlülüğe’ kaydı ve bu da bir düzeltmenin köşede olabileceğini gösteriyor.

BTC şu anda geçtiğimiz ay %28 yükselmiş durumda, ancak Kasım 2021’deki 69.000$’lık tüm zamanların en yüksek seviyesine kıyasla %58,5 düşüşte.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ETH, Şangay ve Capella Öncesinde 7 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Sonraki Haber

Arbitrum (ARB) Yorumları: Altcoin’de Umutsuzluk Mu Var?

İlgili Haberler