Bitcoin Hem Şirketleri Hem Geleneksel Para Birimlerini Geride Bırakıyor

Bitcoin Hem Şirketleri Hem Geleneksel Para Birimlerini Geride Bırakıyor

Lider kripto para birimi son zamanlarda oldukça iyi performans sergiliyor ve büyük firmaları piyasa hacmi bakımından bir bir geride bırakıyor. Şirketlerin yanı sıra Bitcoin (BTC) geleneksel para birimlerini de geçiyor.

Bitcoin Emin Adımlarla İlerliyor

Ortaya çıkan son verilere göre Bitcoin, Tayland bahtı ve Rus rublesini bir süreliğine geride bıraktı. Bitcoin’in bir sonraki hamlesinde İsviçre frangına ulaşmak için yaklaşık olarak yüzde 70 daha fazla yükselmesi gerekiyor. BTC bu sabah 42.000 doları gördükten sonra piyasa değeri 772 milyar dolara kadar yükseldi ve bu sayede Tayland bahtı ve Rus rublesi geride kaldı.

BTC’nin düzeltme hareketi ile yeniden 39.000 dolar bandına gerilemesi ise yazının yayına hazırlandığı sırada Bitcoin’in piyasa değerinin 740 milyar dolar seviyesine gerilemesini sağladı. Böylece BTC yeniden Tayland bahtı ve Rus rublesinin hemen altında bulunuyor.

Bununla birlikte FiatMarketCap’ten elde edilen verilere göre Türk Lirası 25. sırada yer alırken Bitcoin 16. sırada yer alıyor.

Bitcoin Artık Facebook’tan Büyük

Halka açık şirketlerle karşılaştırıldığında ise Bitcoin artık dünyanın en büyük sosyal medya ağı olan Facebook’tan daha büyük.

Dün, lider kripto para birimi Tesla’yı da geçmeyi başardı. Ancak Tesla’nın hisse senetlerinin yükselişinin devam etmesi ile şu an için sıralamada değişiklik olmadı gibi görünüyor.

Bununla birlikte Bitcoin hala 2,22 trilyon dolar değerindeki en büyük halka açık şirket olan Apple’dan hala çok daha küçük bir konumda bulunuyor. Kripto para birimi aynı zamanda altının toplam 10,6 trilyon dolarlık piyasa değerinin sadece bir kısmını temsil ediyor.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin fiyatı 16 Aralık’tan bu yana hız kesmeden yükseliş eğilimini devam ettiriyor ve hemen hemen her gün yeni bir rekora imza atıyor. Bu sebeple aslında geleneksel para birimleri ve büyük şirketleri piyasa hacmi bakımından geride bırakması çok da şaşırtıcı bir durum olarak değerlendirilmiyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.