Ünlü Yatırımcı: Bitcoin Fiyatı 13.000 Dolara Gidiyor

İlayda Peker

12 Mart’ta yaşanan fiyat düşüşlerinin ardından Bitcoin fiyatı birkaç kez 7.000 doların üzerine çıkmayı denedi ve bu noktada bir red ile karşılaştı. Ancak bu sefer işler biraz farklı gibi görünüyor. Lider kripto para birimi 7.000 doların üzerine çıktığı gibi ilerlemeye de devam etti. Yazının yayına hazırlandığı sırada BTC 7.960 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Yatırımcılara göre Bitcoin’in sıradaki hedefleri 9.000 dolar ve ardından 13.000 dolar…

Bitcoin Fiyatı

Twitter’da “Galaxy” olarak tanınan analiste göre Bitcoin bu artış ivmesiyle 13.000 dolara kadar yükselecek. Bu seviye en son 2019 yılındaki boğa koşusu sırasında Temmuz ayında görülmüştü.

Öte yandan yine Twitter’ın popüler yatırımcıların AnondranCrypto, Bitcoin’in uzun ve derin geri çekilmesinin sona erdiğini ifade ediyor. Yatırımcıya göre Bitcoin fiyatı 9.000 dolara doğru harekete geçti. AnondranCrypto konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda %62’lik geri çekilmenin tamamlandığını ve BTC için sıradaki hedefin 9.000 dolar olduğunu belirtti.

12 Mart’taki Çöküş

12 Mart’ta Bitcoin fiyatı yalnızca birkaç saat içinde %50 değer kaybetti. Bu durum salgınla birlikte panik satışlarının oluşmasından ve insanların ellerindeki varlıkları nakde çevirme telaşından kaynaklandı. Tabii ki Bitcoin ile birlikte tüm kripto paralarda adeta bir çöküş yaşandı. Tarihe “Kara Perşembe” olarak adını yazdıran günde Bitcoin fiyatı 3.800 dolara kadar geriledi.

Bitcoin’in şu anda 12 Mart’taki düşüşünü başarılı bir şekilde telafi ettiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. Yatırımcı “Satoshi Flipper” da konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda 7.800 dolarlık direnç seviyesi kırıldıktan sonra herhangi bir düşüşün yaşanmayacağını düşündüğünü ifade etti.


Kaynak: U.Today


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

En İyi Kripto Para Özellikleri Tek Bir Coin’de Buluştu: MimbleWimbleCoin (MWC)

Sonraki Haber

BTC Yeniden 8.000 Doların Üzerinde, Sırada Ne Var?

İlgili Haberler