Bitcoin Fiyatları ve Kripto Para Piyasaları Fed Kararlarını Bekliyor

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı yeniden 26.000 dolara düştü. Bu durum piyasaların aşırı istikrarlı biçimde yatay seyrediyor olmasından kaynaklanıyor. Önümüzdeki hafta, Fed Başkanından ziyade gelecek verilerin piyasaları etkilemesi bekleniyor. Bitcoin fiyatının 26.000 dolar gibi kritik bir eşikte alıcı bulmaya devam ediyor olması, kripto para piyasalarında volatilitenin artmasına neden olabilir.

ABD’de inşaat izinleri ve yeni konut satış verilerinin bir miktar geri çekilmesi bekleniyor. Bu durum, Fed’in güçlü ekonomi ve enflasyon ilişkisine dair vurgularıyla birlikte değerlendirildiğinde, piyasaları pek etkilemeyebilir. Fed Başkanı’nın bir açılış konuşması yapacağı için, ekonominin güncel durumuna dair önemli mesajlar vermesi beklenmiyor.

Çekirdek PCE enflasyonu, Federal Rezerv’in tercih ettiği enflasyon göstergesi olarak biliniyor ve bu hafta açıklanacak. Çekirdek PCE’nin yıllık bazda %4,2’den %4,0’a düşmesi beklenmektedir.

Akaryakıt fiyatlarındaki artışın TÜFE’yi olumsuz etkilese de, bunun ne kadar süreceği belirsiz. Diğer kalemlerdeki güncel durum Fed’in odağı olmaya devam ediyor. Eğer burada sürpriz bir düşüş görülürse, kripto paralar için destekleyici olabilir.

Son olarak, aşırı düşen hacimler ve genel piyasa hissiyatındaki negatifliğin boğaları bir anda harekete geçireceği düşüncesi aşırı iyimser bir tahmin olabilir. Asya piyasalarındaki keskin düşüşle 26.000 dolara gerileyen Bitcoin’in geri dönmesi için birkaç haftalık güzel haberler serisi bekleniyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Analisti, Altcoin’ler İçin Çöküş Öngörüsünde Bulundu

Sonraki Haber

Bitcoin Karşıtı New Jersey Senatörü Rüşvet ve Yolsuzluk Suçlamalarıyla Karşı Karşıya

İlgili Haberler