Bitcoin Fiyatının Yönü Ne Olacak? Tecrübeli Analist Uyardı!

Metin Alaca

Lider kripto para birimi Bitcoin 12.000 dolar seviyesine kadar çıktıktan sonra 2 Ağustos sabahında çok sert bir düşüş yaşadı ve 10.800 dolar seviyesine geriledi. Buradan tekrar 11.300 dolar seviyesin yükselen Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise 11.170 dolardan işlem görüyor ve hala düzeltme yaşamakta.

Bitcoin fiyatında görülen bu düşüş ve devamında gelen düzeltme yatırımcıların artık BTC’de short pozisyon açma vaktinin geldiğini düşünmesine yol açsa da uzman kripto para analistlerinden birisi bu konuya katılmıyor. Kripto para analisti Lark Davis Tradingview üzerinden yayınladığı grafiğinde ve yaptığı açıklamasında FUD’a dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

Bitcoin’in Bu Düşüşü Oldukça Normal

Analist, parabolik boğa koşularından sonra gelen %30 ve %40 oranlarında düşüşün Bitcoin’in daha yüksek seviyelere çıkmasına engel olamayacağını ifade eden analist, şu an short pozisyon yani düşüş odaklı emir girmenin büyük bir hata olacağını vurguladı. Bitcoin’in tarihsel grafiğini de yayınlayan analist parabolik yükselişten sonra gelen düşüşün her zaman daha büyük bir yükseliş ile noktalanacağını ifade etti.

Analist 200 günlük hareketli ortalamaya göre bu düşüşün oldukça normal olduğunu belirtti ve yatırımcıların şu an dipten BTC almalarının daha mantıklı olabileceğini belirtti. BTC‘nin yaşadığı %13’lük düşüşün “hiçbir şey” olduğunu belirten analist, bu tuzağa düşülmemesi konusunda da uyarılarda bulundu.


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ripple Yatırımcılarını Sevindirecek Haber Hindistan’dan Geldi

Sonraki Haber

Ünlü Türk Analist Açıkladı: XRP’de Asıl Yükseliş Ne Zaman Başlıyor?

İlgili Haberler