Bitcoin Fiyatındaki Düşüş ve Altcoinlerin Değeri: Kripto Para Piyasaları Analizi

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı, yazı hazırlandığı sırada 27.400 dolar seviyesine düşmüştür. Bu durum, altcoinlerin de değer kaybetmesine yol açmıştır. Bitcoin’in fiyatındaki bu düşüş, Amerikan tahvil faizlerinin tarihi seviyelere ulaşması ve vadeli ETH ETF’lerinin hayal kırıklığı yaratmasıyla ilişkilendiriliyor.

Bitcoin fiyatı, iki ayın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra 28.590 doları gördü ve düşmeye başladı. Bu durum, altcoinler için can sıkıcı bir durum oluşturdu. Bitcoin fiyatının bir miktar yükselmesi ve altcoinlerin toparlanması sonucu, düşüşte yeni dipler oluştu.

Yükselen ABD tahvil faizleri, Bitcoin fiyatını olumsuz etkiledi. ABD Hazine bonosu getirisi son on altı yılın zirvesine ulaştı. Fed üyeleri, faizleri beklenen hızda düşürmeyeceklerini belirtti. Üyelerin yaptığı açıklamalar, 1 Kasım tarihinde yeni bir faiz artırımı yapabileceği yönündeydi.

Diğer yandan, vadeli ETH ETF’leri hayal kırıklığı yarattı. ETF’ler, hafta başındaki fiyat katalizörlerinden biri olmasına rağmen, sadece 2 milyon dolar civarında hacim gördü. Talep olmaması durumunda, ETF onayının fiyat için destekleyici bir rolü olmadığı görülüyor.

Teknik bir perspektiften bakıldığında, Bitcoin’in geri çekilmesi şişen RSI nedeniyle tahmin edilebilirdi. Ancak, güçlü yükseliş dönemlerinde şişen RSI ile devam eden fiyat artışı, yatırımcıların alışık olduğu bir durumdur. Yatırımcılar, bu durumda iyimserliklerinin bedelini ödedi. Analist Rekt Capital, Bitcoin fiyatlarındaki düşüşün, 2019’dan kalma bir ön-halving fraktalıyla birlikte ortaya çıktığını savunuyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

GALA Coin Fiyat Analizi ve Beklentiler

Sonraki Haber

Bitcoin’in Yaratıcısına İlişkin Yeni Tartışma: Kripto Topluluğundan Elon Musk’a Çağrı

İlgili Haberler