Bitcoin Fiyatında Yükselişi İşaret Eden Olumlu Göstergeler

Bitcoin Haber

Eylül ayının sonlarına doğru Bitcoin meraklıları, olumlu göstergelere dayanarak potansiyel bir yükseliş trendini takip ediyor. Bu ay, kripto para birimi Bitcoin, yeşil bir mum yaktı ve bu trendin Ekim ayında da devam etmesi bekleniyor. Teknik analizde sıklıkla kullanılan bir gösterge olan Bollinger Bantları’nın yaratıcısı John Bollinger, Bitcoin’e ilişkin son görüşlerini paylaştı ve BTCUSD için 11/12 Eylül tarihlerinde alt BB’de iki barlık bir geri dönüş gerçekleştiğini belirtti.

Bollinger, bu durumu “üst banta ilerlemek için iyi bir oluşum” olarak nitelendirdi ve bunun onaylanması için daha fazla güç gerektiğini belirtti. Bollinger Bantları’na ek olarak, diğer Bitcoin temelleri de yerine oturmaya başladı. Kripto para analisti Matthew Hayland, Bitcoin için iki haftalık BB’nin 2015’ten bu yana en dar seviyeye ulaştığını ve bu durumun genellikle sert fiyat hareketlerinin habercisi olduğunu belirtti.

Bitcoin’in genel performansı da olumlu işaretler veriyor. Kripto para analisti olan Gert van Lagen, Bitcoin’in hareketli ortalamalarında önemli bir yükseliş olduğunu belirtti. Lagen, 200 günlük Basit Hareketli Ortalama’nın (SMA), yükseliş sinyali olarak görülebilecek şekilde 200 haftalık SMA’nın üzerine çıktığını belirtti.

Tüm bu teknik göstergeler ve uzman görüşleri bir araya getirildiğinde Bitcoin piyasası için yenilenmiş bir iyimserlik ortaya çıkıyor ve bunlar yukarı yönde bir hareketin olma potansiyelini gösteriyor. Bitcoin, 28 Eylül’de 27 bin doların üzerinde bir yükselişin ardından geri çekilme ve sıkı bir konsolidasyon dönemi yaşadı ve yazım sırasında 26 bin 864 dolardan işlem görüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Inu’da Balina Hareketliliği: Trilyonlarca Token Hareket Ettirildi!

Sonraki Haber

FTX Hack Saldırısı Sonrası 10 Ay Sonra Hacker’ın Cüzdanı Aktif Hale Geldi

İlgili Haberler