Bitcoin ve Ethereum Düşüyor: BTC ve ETH Fiyat Beklentileri Ne Yönde?

İlayda Peker

Kripto para birimleri ve Bitcoin oldukça volatil bir haftayı geride bırakmaya hazırlanıyor. Hafta içindeki grafiklere bakıldığında BTC fiyatının 30.000 dolar ile 35.000 dolar arasındaki sıkışıklığının devam ettiği ve ETH’un hala 2.000 dolarlık psikolojik sınır altında işlem gördüğü ifade edilebilir.

Bitcoin Fiyatı

Yazının yayına hazırlandığı sırada 31.400 dolar bandında işlem gören Bitcoin’in bir kez daha 31.000 dolar sınırını test etmeye yakın olduğu görülüyor.

Analistlerin açıklamalarına göre Bitcoin’in hafta başında 35.000 dolarlık pivot seviyeyi aşamaması ve bu seviyede karşılaşılan reddedilme ile fiyatın 34.000 dolar altına gerilemesi bugünkü grafiklerin oluşmasına sebep oldu.

Yapılan açıklamalara göre şu anda Bitcoin 19 günün en düşük seviyesinde bulunuyor ve bireysel yatırımcı eksikliğinin piyasada net bir şekilde hissedildiği dile getiriliyor. Ayrıca Bitcoin’in piyasa değerinin 600 milyar dolar altına inmiş olmasının da dikkat edilmesi gereken bir gösterge olduğu düşünülüyor.

Analistlere göre mevcut düşüş 27.000 dolara kadar derinleşebilir. Ama 27.000 doların bir katalizör seviyesi olacağına ve fiyatın bu noktada sonra yeni bir rekor için yeniden yükselişe geçeceğine de inanılıyor.

Ethereum 2.000 Doların Altında

Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un (ETH) 2.000 dolarlık psikolojik seviyenin oldukça altında işlem görüyor olması dikkat çekiyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada 1.870 dolar bandında işlem gören ETH fiyatında 1.800 dolarlık seviyenin güçlü bir destek olarak kaldığı ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak analistler Ethereum fiyatında yukarı yönlü bir hamlenin başlayabilmesi için öncelikle Bitcoin’in yükselişe geçmesi gerektiğine inanıyor. Bitcoin’de yaşanacak bir yükseliş sonrasında ise ETH’un 2021 yılı bitmeden 5.000 dolarlık yeni yüksek seviyeleri görebileceği ifade ediliyor.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Japonya Kripto Para Birimleri Konusunda Yeni Adımlar Atıyor

Sonraki Haber

Anonymous, Çin ve Elon Musk’ı Hedefe Koydu Ekosisteme Yeni Bir Token Kazandırdı!

İlgili Haberler