Bitcoin Fiyatı ve Powell’ın Jackson Hole Konuşmasının Beklentisi

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı bir süredir dar bir işlem aralığında seyrediyor. Tüm gözler ise Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın Jackson Hole’deki konuşmasında. Bitcoin’in fiyat grafiği, göreceli güç endeksi (RSI) açısından aşırı satım bölgesinde bulunuyor. Bu durum, olası bir fiyat yükselişini işaret edebilir ancak Bitcoin’in gelecekteki hareketleri Powell’ın konuşmasına bağlı olabilir.

Bitcoin fiyatı 19 Ağustos’tan bu yana 25.800-26.300 dolar aralığında kaldı ve ay içindeki %12,5’lik düşüş yatırımcılar arasında bir önyargı çatışmasını beraberinde getirdi. Bitcoin piyasası, 24-26 Ağustos’taki yıllık Jackson Hole toplantısına giden günlerde daha sakin bir hale geldi.

Powell’ın 25 Ağustos’ta yapacağı küresel ekonomik görünüme ilişkin konuşma ve muhtemelen faiz oranlarına ilişkin düşüncelerini paylaşması bekleniyor. Fed’in Temmuz ayındaki resmi toplantısının tutanakları, Eylül ayında yeni bir faiz artırımına neden olabilecek sürekli enflasyona ilişkin endişeleri ortaya koydu.

ABD dolar endeksi (DXY) grafiği de son günlerde nispeten yatay seyretti. Özellikle yatırımcılar Powell’ın konuşmasından faiz oranı ipuçları beklerken endeks 22 Ağustos’ta %0,2 artarak 103-103,68 işlem bölgesinde kaldı. Bitcoin, Temmuz ortasından bu yana dolar ile güçlü bir ters korelasyon kurdu ve bu durum Bitcoin’i piyasanın bir sonraki hareketi hakkında kör bir noktada bıraktı.

Bitcoin’in Ağustos ayındaki düşüşü günlük göreceli güç endeksini (RSI) Haziran 2022’den bu yana en aşırı satım durumunda bıraktı. Bu durum, Bitcoin’in Eylül ayına kadar 26.500-27.500 dolar aralığına doğru toparlanma potansiyelini artırıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP ve Ripple Davası: Yöneticilerin BTC Halving Zamanında Neden Yok?

Sonraki Haber

Amerika’nın En Büyük Kripto Para Borsası Coinbase, 6 Altcoin’i Delist Edecek

İlgili Haberler