Bitcoin Fiyatı ve Opsiyonları Üzerine Güncel Analiz

Bitcoin Haber

Bitcoin‘in fiyatı bu hafta 27 bin dolarlık önemli desteği aşağı yönlü kırdı ve 26 bin 700 dolar civarında işlem görmeye başladı. Bu durum, yatırımcıların bugün vadesi dolacak olan ve volatilite artışına neden olabilecek Bitcoin opsiyonlarına odaklanmalarına neden oldu.

Bugün vadesi dolacak olan yaklaşık 24 bin Bitcoin opsiyonlarının detaylarına bakıldığında, alım satım oranının 1,23, maksimum acı noktasının 27 bin dolar ve nominal değerin 640 milyon dolar olduğu görülüyor. Aynı zamanda bugün vadesi dolacak olan ve 0,71 alım satım oranına, bin 600 dolarlık maksimum acı noktasına ve 290 milyon dolar nominal değere sahip olan yaklaşık 190 bin Ethereum opsiyonları da bulunuyor.

Bitcoin, haftalık pozisyonlarda yüzde 70’lik kayda değer bir artışla Bitcoin opsiyonları için baskın oyuncu olmaya devam ediyor. Ancak beklenmedik bir şekilde Bitcoin satış pozisyonları yüzde 60’lık bir orana sahip. Yüksek volatiliteye rağmen, tüm zamanların en düşük düzeyinde olan çeşitli ana vadelerdeki zımni volatilite (IV) verileri, yakın gelecekte bir toparlanmaya işaret etmiyor.

Bitcoin’in fiyatı, 25 bin ile 32 bin dolar arasında hareket ederken, 200 günlük basit hareketli ortalamayı aşmakta zorlanıyor. Şu anda Bitcoin, 26 bin 500 dolar civarında bulunan ve 25 bin dolara kadar destek sunabilen önemli bir seviyeyi test ediyor. Bitcoin’in 32 bin dolarlık direnci aşabilmesi için 28 bin dolarlık 200 günlük basit hareketli ortalamayı ikna edici bir şekilde geçmesi gerekiyor.

Bazı piyasa analistleri, Bitcoin’in fiyatının Nisan 2024’teki Bitcoin blok ödülü yarılanması öncesinde veya sonrasında başlaması beklenen bir sonraki boğa koşusunun başlamasından önce 20 bin dolara kadar düşeceğine inanıyor. Ancak, spot Bitcoin ETF’i etrafında gelişen gelişmeler ve ilerlemeler bu fiyattaki düşüşü kontrol altında tutuyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasasında Tarih Tekerrür Mü Edecek? İşte Analistlerin Tahminleri!

Sonraki Haber

Flare Network, Ekosistemi Desteklemek İçin 2.1 Milyar Token Yakacak

İlgili Haberler