Bitcoin Fiyatı ve Kısa Vadeli Yatırımcılar: Gelecekteki Hareketler İçin Önemli Göstergeler

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı, yazının hazırlandığı sırada 28.000 doların hemen altında bulunmaktadır ve birçok kez bu seviye test edilmiştir. Güncel veriler, piyasada yükselişin BTC destekli olarak devam edebileceğini gösterse de, gelecek hafta makro ekonomide çok hareketli olması beklenmektedir. Bu durum, yatırımcılar için kripto paraların yol haritasını belirleme konusunda önemlidir.

Bitcoin fiyatı, 28.000 dolar sınırında seyretmektedir ve yatırımcılar, dar aralıktaki hareketlerden dolayı bunalmış durumdadır. Ancak, DXY artışına ve makro cephedeki olumsuz verilere rağmen, fiyat 27.000 dolar eşiğini korumaktadır. Bu da umut vaat etmektedir. Kritik direnç bölgesi 28.143 dolardır ve BTC’nin bu seviyeyi desteğe dönüştürmesi, gelecekteki hareketi için oldukça önemli olacaktır.

Kısa vadeli BTC yatırımcıları, bu sefer yükselişe inanmış gibi görünmektedir. Bu grup, 155 gün içinde BTC almış ve elinde tutan adresleri temsil etmektedir. Uzun vadeli yatırımcılara göre STH grubu, çok kolay biçimde satışa yönelebilir. Bu grubun fiyat hareketlerine tepkisi, momentumu artırma eğilimindedir.

CryptoQuant analisti Tarekonchain, BTC’nin Gerçekleşen Fiyat – UTXO Yaş Bantları metriğini değerlendirmiştir. Bu metrik, BTC’nin fiyatı coinlerini satın aldıkları seviyeye yükseldiğinde STH’ler arasında coin dağılımının bir modelini içermektedir. Güncel verilere göre, kısa vadeli yatırımcılar karlı olmalarına rağmen satıştan kaçınıyorlar. STH grubunun karda beklemesi, fiyat için yükseliş sinyali olarak kabul edilmektedir.

RSI 4 saatlik grafikte aşırı alım bölgesine yaklaşırken, günlükte nötr bölgenin hemen üzerinde bulunmaktadır. Ancak, hacimlerdeki zayıflık, 2023 başındaki hızlı yükselişi engelliyor. Önümüzdeki hafta gelecek enflasyon verisi, kısa vadeli yatırımcıların satış eğilimini destekleyebilir. Akaryakıt fiyatlarının geçtiğimiz ay boyunca yükselmesi nedeniyle manşet enflasyonda ciddi bir toparlanma endişesi bulunmaktadır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Polkadot (DOT) Fiyatı Neden Düşüyor: Direnç ve Destek Seviyeleri

Sonraki Haber

Bitcoin’in Gelecek Yılki Tahminleri: 30.000 Dolar Hedefi

İlgili Haberler