Bitcoin Fiyatı Ne Zaman Artar? Kripto Para Analizi

Bitcoin Haber

Bitcoin, bir süre 25.000 doların altında seyrettikten sonra 26.000 dolar üzerinde kapanışlar yapmaya başladı. Ancak, Bitcoin fiyatının daha ne kadar sığ aralıkta kalacağı merak konusu. CryptoQuant analisti SignalQuant, Bitcoin yatırımcılarındaki hissiyatın yakında iyileşebileceğini belirtti. Analiste göre, Bitcoin’in gerçekleşen fiyatı, yani tüm Bitcoin’lerin ömürleri boyunca taşındığı ortalama fiyat, kısa vadeli yatırımcıların realize edilmiş fiyatını aştığında bu döngüden kurtulabiliriz.

12 Eylül itibarıyla Bitcoin’in kısa vadeli yatırımcıları için gerçekleşen fiyatının 27.975 dolar olduğu verisi dikkat çekmektedir. Bitcoin fiyatı şu anda kritik eşiğin altında seyrediyor ancak 25.800 doların sağlamlaştırılması, daha derin bir dip senaryosunun ertelenmesine yardımcı oluyor. Ayrıca, Bitcoin ağ aktifliğinde de iyileşme görülüyor.

Bitcoin için küçük ve büyük gruplardaki işlemlerde yüzde 8’lik bir artış görülürken, Fed’in önümüzdeki hafta açıklayacağı karar ve yüksek gelen enflasyon iyimserliği, Bitcoin’in risk piyasalarında pozitif ayrışması için gerekli şartların oluşmaya başladığını gösteriyor. Gelecekte bir ETF onayı, düzenleyici baskı ve makro tehditleri ortadan kaldırarak kripto para piyasalarını yeniden canlandırabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

En Aktif Geliştirme Aktivitelerine Sahip Altcoin’ler Açıklandı

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı Enflasyon Verilerine Rağmen Güçlü

İlgili Haberler