Bitcoin Fiyatı Konusunda Kafalar Karıştı: BTC Yükselişe Devam Edecek Mi?

İlayda Peker

64.900 dolarlık seviye ile yeni bir rekora imza attıktan sonra lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 51.680 dolara kadar geri çekilerek düzeltme yaptı. Bu süreç içerisinde paniğe kapılan yatırımcılara ise analistler sakin olmaları çağrısı yaparken JP Morgan yeni düşük seviyelerin olabileceği konusunda uyardı.

1 Trilyon Dolarlık Sınır

Piyasanın popüler analistlerinden Willy Woo yaptığı açıklamalarda şu anda piyasada ciddi bir alıcı desteği olduğunu ve bu sayede Bitcoin’in 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin korunduğunu ifade ediyor. Woo’ya göre bu sebeple Bitcoin, yaklaşık 53.000 dolarlık desteğin altına inmeyecek.

Bunlara ek olarak Woo, artık 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin çok öneml bir sınır haline geldiğini ve alıcıların bu seviyeyi kaybetmek istemeyeceğini de ifade ediyor.

Woo ayrıca, alana giren yeni kullanıcıların sayısındaki artışla birlikte zayıf ellerden güçlülere para transferinin devam ettiğini vurguladı.

Bunlara ek olarak Woo, teknik analistlerinden on-chain göstergelerdeki güçlü duruşa rağmen Bitcoin’de daha fazla düşüş beklediklerini de belirtti. Dolayısıyla şu anda karışık sinyaller olduğu ifade edilebilir.

JP Morgan’ın Düşüş Beklentisi

JPMorgan’dan Nikolaos Panigirtzoglou ise düşüş bekleyen isimler arasında yer alıyor. Panigirtzoglou konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, yaşanan son düşüşün diğerlerine benzemediğini ve bir alım baskısı yaşanmayacağını düşünüyor. Analist açıklamalarında kurumsal ilginin yavaş yavaş düşeceğini düşündüğünü de belirtiyor.

Bunlara ek olarak Bloomberg, “Geçtiğimiz birkaç gün içinde Bitcoin vadeli işlem piyasaları, geçen Şubat ayının ortasına, geçen Ocak ayının ortasına veya geçen Kasım ayının sonuna benzer bir şekilde sert bir tasfiye yaşadı.” sözlerini kullandı.


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Popüler Analist Yükseliş Beklediği 5 Coin’i Paylaştı

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC’de Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

İlgili Haberler