Bitcoin Fiyatı Düşüşte: Nedenleri ve Beklenen Hareketler

Bitcoin Haber

Bitcoin 8 Eylül’de %1,64’lük bir düşüş yaşayarak 25.843 dolara geriledi. Eylül ayına girilirken Bitcoin fiyatı kararsız bir seyir izledi. Bu kararsızlık, spot Bitcoin ETF gecikmesi ve Federal Rezerv’in faiz oranı kararındaki belirsizlikler ile borsalardaki Bitcoin rezervlerindeki artış ve vadeli işlem piyasasındaki uzun pozisyonların kapanması nedeniyle şekillendi.

Bitcoin fiyatı Eylül ayında yön bulmakta zorlandı. Fiyat, 26.450 dolar ve 25.550 dolar arasında dalgalanıyor. Bu durum, yatırımcıları alım ve satım yapmaya yöneltti. 8 Eylül’deki satışların da bu seyir nedeniyle gerçekleştiği düşünülüyor.

Borsaların Bitcoin rezervlerindeki artış, fiyat düşüşünün nedenlerinden biri olarak gösteriliyor. Eylül ayında Bitcoin rezervleri 2,03 milyondan 2,05 milyon BTC‘ye yükseldi. Fazla BTC, piyasa üzerindeki potansiyel baskıyı artırıyor.

Bitcoin satışları, vadeli işlem piyasasında uzun likidasyon dalgasını tetikledi. Spot BTC fiyatındaki düşüş, 8 Eylül’e kadar 7,78 milyon dolarlık uzun likidasyona neden oldu. Bu durum, piyasanın satış baskısını yoğunlaştırdı.

Teknik olarak, Bitcoin fiyatının önümüzdeki günlerde 25.550 dolara kadar düşme olasılığı var. Ancak, 50-4H EMA’nın destek olarak geri alınması durumunda, BTC/USD paritesi 26.000 doları yeniden test edebilir ve BTC fiyatı 26.975 dolara kadar yükselebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Apple, FTX’in Eski CEO’sunun Hikayesini Anlatan Kitabın Haklarını 5 Milyon Dolara Satın Aldı

Sonraki Haber

Ethereum (ETH) ETF Başvurusu Sonrası İlgide Artış

İlgili Haberler