Bitcoin Fiyatı: BTC Hala Yükseliş İvmesinde Mi?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı 9 Şubat’ta 48.222 dolar ile yeni bir rekora imza attıktan sonra düşüş yaşamaya başladı. Aslında bu durum daha çok bir düzeltme hareketi olarak da nitelendirilebilir.

Mevcut Bitcoin Fiyatı

Her ne kadar bir geri çekilme yaşanmış olsa da Bitcoin (BTC) grafiklerinde günlük olarak yükseliş eğiliminin devam ettiği düşünülüyor. Bunun yanında Bitcoin’in önemli bir destek seviyesi,nin üzerinde olduğu ve bu sebeple yukarı yönlü başka bir yükseliş grafiğinin başlayabileceği ifade ediliyor.

Bitcoin 9 Şubat’ta rekor kırdıktan sonra 43.000 dolar bandına kadar geriledi. Analistlere göre düşüşe rağmen, teknik göstergeler hala yükseliş eğilimi gösteriyor ve bu da yaşanan düşüşün sadece bir düzeltme olduğunun kanıtı şeklinde yorumlanıyor. Ayrıca en yakın yatay desteğin 41.300 dolar seviyesinde olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Bununla birlikte Bitcoin yazının yayına hazırlandığı sırada 45.000 doların üzerinde işlem görüyor ve bu da düzeltmeden sonra yukarı yönlü bir ivme başladığı olarak yorumlanıyor.

BTC’de Yükseliş İvmesi Devam Ediyor

Analistlerin açıklamalarına göre BTC hala 27 Ocak’ta başlattığı yükseliş ivmesinin etkisinde bulunuyor. Bu ivmenin 41.300 dolar bandında ciddi bir destek oluşturduğu ve bu seviyenin altına inilmedikçe yukarı yönlü ivmenin devam edeceği ifade ediliyor.

Analistlere göre, Bitcoin bu yükseliş ivmesini devam ettirirse ilk hedef 50.000 dolar ve 50.000 doların sonrasında 58.000 dolara kadar ciddi bir yükseliş potansiyeli görülüyor. Ancak bu yükseliş grafiğinde 53.000 dolarda bir engelle karşılaşılabileceğinin altı çiziliyor.

Dolayısıyla yapılan açıklamalara göre Bitcoin’in ilk olarak 50.000 doların üzerinde 52.000 dolar ile 54.000 dolar arasında bir artış yaşaması buradan da 58.000 dolara doğru hamle yapması bekleniyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknik Analizi 10/02/2021

Sonraki Haber

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Kriptolarla İlgili Konuştu

İlgili Haberler