Bitcoin Fiyatı: BTC 12.000 Dolara Mı Gidiyor?

İlayda Peker

Görünüşe göre Bitcoin yatırımcıları, 11.100 dolarda oluşan CME vadeli işlemler boşluğu nedeniyle daha düşük bir hareketin başlama beklentisinden etkilenmiyor. Çünkü Bitcoin bundan saatler önce 11.790 dolara kadar yükseldi. Ayrıca başka bir önemli nokta, lider kripto para birimi altı günü üst üste kazançla kapattı. Dolayısıyla analistler Bitcoin’in daha yüksek seviyelere hazır olduğuna inanıyor.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin, 10.000 ile 11.000 dolar arasındaki haftalarca süren konsolidasyondan sonra 11.790 doları gördü. Böylece beş gün içinde lider kripto para birimi 10.600 dolardan 11.790 dolara yükselerek %10’un üzerinde artış sergilemiş oldu.

Bu son adım, vadeli işlem platformlarında milyonlarca dolarlık likidasyon ile sonuçlandı. Skew.com, yalnızca BitMEX’in Bitcoin piyasasında 3 milyon dolardan fazla likidasyon gerçekleştiğini bildirdi. Öte yandan kripto türevleri takipçisi ByBt’e göre, önde gelen vadeli işlem borsalarının fonlama oranları, birkaç hafta sonra ilk kez pozitif eğilim sergilemeye başlıyor. Bu da long pozisyonların short’lardan daha baskın hale gelmeye başladığını gösteriyor.

Tüm Gözler Teşvik Fonlarında

Aslında günümüzde yaşanan yükseliş eğilimleri, Amerika’nın bir başka teşvik fonu planını yürürlüğe koyabileceği düşüncesiyle tetiklendi. Eğer ABD bir teşvik planı daha uygularsa doların değerinde düşüşler yaşanabilir ve bu daha önce de olduğu gibi Bitcoin’in ve Altın’ın işine yarayan bir durum oluşturabilir.

Dolayısıyla Bitcoin yatırımcıları ve analistler özellikle bu durumu yakından takip ediyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Büyük İddia: Tesla Fabrikalarında Bitcoin (BTC) ATM’si Mi Var?

Sonraki Haber

İngiltere Merkez Bankası Yöneticisinden Ağır Bitcoin Eleştirisi!

İlgili Haberler