Bitcoin Fiyatı: BTC 12.000 Dolara Kadar Gerileyebilir Mi?

İlayda Peker

Analistlere göre Bitcoin (BTC) 18 Haziran’dan bu yana görülen ve düzeltme modeli olarak algılanan bir göstergeden kopmak üzere olabilir ve bu durum da yeni bir dip seviyenin görülebileceğini gösteriyor olabilir.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin, Mart ayının sonundan bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düşüyor. Hat, 7 Haziran’da reddedilmeye neden oldu ve bu da 18 Haziran’da 17.622 dolarlık bir dip seviyenin görülmesine sebep oldu. Fiyat o zamandan bu yana bir yükseliş yaşadı ancak 21.700 dolarlık yatay direnç alanında gelen reddedilme fiyatın yeniden düşüşe geçmesine sebep oldu. Yazının kaleme alındığı sırada lider kripto para birimi 19.800 dolardan işlem görüyor.

Analist açıklamalarına göre günlük RSI henüz 50’nin üzerine çıkmadı ve fiyat 21.700 dolarlık yatay seviye tarafından reddedilirken aynı zamanda hat tarafından da reddedildi. Öte yandan, RSI hala yükselen trend çizgisinin (yeşil) üzerinde tutunuyor. Bahsi geçen hatta gelecek yeni bir reddedilmenin ise başka bir düşüşe yol açabileceği düşünülüyor.

Kısa Vadeli Beklenti

Analistlere göre, altı saatlik grafiğe daha yakından bakıldığında, çoğunlukla düşüş eğilimi görülüyor. İlk olarak, fiyat 18 Haziran’dan beri yükselen bir paralel kanal içinde işlem görüyor. Bu tür kanallar genellikle düzeltici yapılar içeriyor, bu da sonunda bir düşüşün gelebileceği yorumlarının yapılmasına sebep oluyor.

Buna ek olarak altı saatlik RSI yükselen trend çizgisinden ayrıldığı ve 50’nin altında kaldığı ifade ediliyor. Bunun da bir düşüş sinyali olduğu düşünülüyor. Eğer teknik göstergelerdeki sinyaller doğru bir sonuç verirse analistler BTC’nin 16.725 dolara kadar gerileyebileceğini ifade ediyor.

Analistlere göre eğer Bitcoin 16.725 dolarlık seviyeyi koruyamazsa bu sefer daha büyük bir düşüş tetiklenebilir ve fiyat 12.000 dolarlık seviyelere kadar gerileyebilir. Ancak hala piyasada karışık sinyallerin olduğunu da unutmamak gerekiyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum’da (ETH) Teknik Sinyaller Ne Diyor?

Sonraki Haber

SEC ve XRP Davasında Son Gelişme

İlgili Haberler