Bitcoin Fiyatı Binance’de 100.000 Dolara Çıktı: CZ Açıklama Yaptı

Bitcoin Fiyatı Binance’de 100.000 Dolara Çıktı: CZ Açıklama Yaptı

Lider kripto para birimi Bitcoin son 1 haftadır oldukça hareketli olsa da en büyük hareketini tam anlamıyla bugün gerçekleştirmiş olabilir. 9.000 dolar bandından 12.000 dolar bandına kadar kademeli olarak yükselen BTC, 12.000 dolara gelindiğinde ise balinaların saldırısına uğradı. 12.000 dolara çıkan BTC dakikalar içerisinde %10 değer kaybederek 10.800 dolara kadar geriledi.

Bu esnada piyasada yaklaşık olarak 1,4 milyar dolarlık kaldıraçlı işlem tasfiyesi yaşandığı görülüyor. Kaldıraçlı işlem yapan yatırımcılara yönelik atılan bu adımın amacına ulaştığı söylenebilir. Buna rağmen bazı borsalarda diğerlerine kıyasla çok daha fazla işlemin tasfiye olması şüpheleri arttırdı.

Binnace Üzerindeki Bitcoin Fiyatı Rekor Kırdı

Binance kripto para borsasındaki kaldıraçlı işlem tasfiyesinin BitMEX veya Bitfinex gibi borsalara kıyasla çok daha fazla olması ise platformun daha fazla incelenmesine yol açtı. Ortaya çıkan bir veriye göre ise Bitcoin fiyatı Binance üzerinde kısa bir süre için 100.000 dolarlık fiyata çıktı.

Diğer borsalarda rekor düşüş yaşayan Bitcoin’in Binance üzerinde 100.000 dolara çıkması ise Binance CEO’su Changpeng Zhao’yu açıklama yapmak zorunda bıraktı.

CZ, konu hakkında yaptığı açıklamada normalde BTC fiyat koruması olmasına rağmen bir kullanıcının birden fazla emir verdiğini ve bunun ortaya çıktığını belirtti. Bu grafiği düzenleyeceklerini ve sebebi araştıracaklarını belirten CZ, olayın tamamen sistemsel bir hata olduğunu vurguladı.

 Bitcoin fiyatının sert bir düşüş yaşadığı ana böyle bir olayın denk gelmesi ise Binance’e yönelik şüpheleri arttırabilir.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.