Bitcoin Fiyatı 9.500 Dolardan Sonra Nereye Gidecek?

İlayda Peker

Blockstream CEO’su, girişimci ve bir cypherpunk olan Adam Back, bugün Twitter üzerinden Bitcoin (BTC) hakkındaki artış beklentileri ile ilgili açıklamalar yaptı. Back Bitcoin fiyatının 2.000 dolar daha artmasını beklediğini ve artık “bekleme modundan çıkma zamanın geldiğini” ifade etti.

“BTC 2.000 Dolar Daha Artacak”

Adam Back’in açıklamalarına göre Bitcoin bir yeşil mum ile günlük olarak 2.000 dolarlık kazanç elde edecek. Ayrıca Messari’nin bağımsız bir Bitcoin yatırımcısı ve Twitter kişiliği olarak nitelendirdiği kişi olan “Parabolic Trav’ın” da “bekleme modundan çıkmasını” öneriyor.

Öte yandan Twitter’da sürekli parabolik grafikler paylaşması ile tanınan Parabolic Trav yaptığı açıklamalarda, Back’in Bitcoin’in yaratıcısı olan Satoshi Nakamoto olabileceğine inandığını ifade ediyor. Ayrıca Bitcoin yatırımcısı Back’in bir Bitcoin boğası ve bir maksimalist olduğunu da belirtiyor.

Bitcoin 9.500 $ Üzerinde

Yazının yayına hazırlandığı sırada lider kripto para birimi yaklaşık olarak 9.730 dolar bandında işlem görüyordu ve %8.5’in üzerinde bir artış kaydetti.

TradingView’den “DLavrov” adlı bir yatırımcı, Bitcoin‘in 9.250 ile 9.550 dolar arasındaki direnci test etmeye başlayacağını gösteren bir grafik paylaştı. Yatırımcıya göre eğer BTC bu bölgenin üstesinden gelirse daha yüksek seviyeler görülmeye başlayabilir.

Yatırımcı konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullanıyor:

Dikkate almamız gereken 1. bölge, 9.250 ve 9.550 dolar seviyeleri arasındaki direnç bölgesidir. Haftalık düşüş trendi çizgisi de bu bölgeyi güçlendiriyor. Fiyat bunun üstünde hareket edebilirse, iyi bir yükseliş sinyali verecektir.

Bununla birlikte DLavrov, olumsuz bir hareketin de 8.000 dolarlık bölgeye geri dönüşle sonuçlanabileceğini ifade ediyor.

Kaynak: U.TodayTotal
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Yeniden 9.500 Dolar Üzerini Gördü, Korelasyon Bozuldu

Sonraki Haber

Ünlü Yatırımcı XRP’yi Topa Tuttu

İlgili Haberler