Bitcoin Fiyatı 24.000 Dolara Yaklaştı: BTC Şubat Yorumları

Bitcoin Haber

Kripto para piyasasının 2023 rallisine liderlik eden Bitcoin, yazı itibariyle 23.742 dolardan el değiştiriyor ve bu da kripto paraların 2022 Ağustos destek seviyesi olan 22.722 doları yeniden kazanmasını sağladı. Analistler BTC’de tam yükselişe geçerken, bazıları yıl sonuna kadar 1,3 milyon dolar gibi saçma hedefler belirlerken, bu durum kripto Twitter’da da konuşuluyor.

Kısa Pozisyonlar Önceki Piyasa Hareketleri Tarafından Azaltıldı

Ancak, bu mevcut ralliye karşı son derece temkinli olan analistler de var. Şu anda Bitcoin‘i çevreleyen korku, belirsizlik ve şüphe, bu rallinin orta ve uzun vadede kayıplar için birçok uzun pozisyon sahibini potansiyel olarak kurabilecek bir boğa tuzağı olarak görülebileceğidir.

Ancak yükseliş ivmesi güçlü bir şekilde devam ederken, BTC’nin 25.000 $’a doğru bir itme için hala yeterli alanı olabilir.

CoinGlass verileri, Bitcoin’in 23 bin doları aşmasıyla birlikte tüm borsalarda toplam 29,64 milyon dolarlık kısa pozisyonun tasfiye edildiğini gösteriyor. Bu rakam 14 Ocak’taki 141 milyon $ değerindeki kısa pozisyon tasfiyelerine kıyasla önemsiz görünebilir, ancak bu tasfiyeler Bitcoin tırmanışını sürdürürken bazı ayıları uzun pozisyon almaya zorlayabilir.

Coingecko’ya göre, kripto kralı yazım itibariyle zaten %42 yukarı tırmandı. Makroekonomi biraz iyileştiği için bu durum devam edebilir.

Boğalar Bitcoin Fiyatını 25 Bin Dolara Çıkarabilir mi?

Kısa ve orta vadede, yükseliş ivmesi yavaşladıkça en iyi kripto para acı çekebilir. Yazının yazıldığı 30 Ocak itibariyle BTC boğaları tükenmiş görünüyor. Bu yavaşlama ivmesi devam ederse, kripto para 22.622 $ ‘daki mevcut desteğine geri dönebilir. Bu destek, o noktaya gelirse güçlü bir ayı momentumunu tutabilmelidir.

Yatırımcılar da hisse senetlerinin hareketini izlemelidir. Bu, Uluslararası Para Fonu’nun 2022’de yaptığı ve iki varlık sınıfı arasında güçlü bir korelasyon olduğunu gösteren, kriptonun hisse senetleriyle olan ilişkisini inceleyen çalışmasından geliyor. Bu yazının yazıldığı sırada Apple ve AMD gibi büyük teknoloji hisseleri Bitcoin ile güçlü bir korelasyona sahipti.

S&P 500 ve Dow Jones gibi endeksler ise daha düşük korelasyona sahip. Ancak Bitcoin ve hisse senetleri arasındaki ilişki BTC’yi makroekonomik sıkıntılara karşı hassas hale getiriyor. Bu yıl başlayan piyasa rallisine rağmen şirket yatırımcılarının şüpheci olması nedeniyle, Bitcoin Şubat ayına girerken dalgalanma yaşayabilir.

Şimdilik, 25 bin dolar Bitcoin boğaları için orta ve uzun vadeli bir hedef gibi görünüyor. Kazançları konsolide etmek ve kripto paranın mevcut desteğini güvence altına almak, yatırımcıların ve tüccarların sonunda 25 bin dolarlık dirence ulaşmalarını ve potansiyel olarak kırmalarını sağlayacaktır.

Deneyimli bir piyasa analisti olan Peter Brandt, Bitcoin’in Mart ayına kadar 25.000 $ ‘da önemli bir dirençle karşılaşacağını ve ardından 18.000 $ seviyesinin yeniden test edileceğini tahmin ediyor.

Boğalar bu seviyeyi korursa, analist Bitcoin fiyatının Temmuz 2023’e kadar 35.000 $’a yaklaşmasıyla sonuçlanabilecek başka bir büyük ilerleme bekliyor.


Total
8
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Hackerlar NFT Projesi Azuki’nin Twitter Profilini Ele Geçirdi!

Sonraki Haber

ETH 12 Haftanın En Yüksek Seviyesinde: ETH Kullanımı Yükseliyor

İlgili Haberler