Bitcoin Fiyatı 20.000 Dolara Düşecek mi? Uzman Analistten Önemli Tahminler

Bitcoin Haber

Ekim ayında Bitcoin (BTC) fiyat performansı, beklentileri karşılamadı. Uzun süre dar bir aralıkta sıkışan BTC’nin büyük bir hareket başlatması bekleniyor. Bu konuda tahminlerini paylaşan uzman bir analist, Bitcoin’in tarihsel verilerinin ve piyasa yapısının mevcut durumunun, 2019 dinamiklerini anımsattığını belirtti.

Tarihsel veriler, dört yıllık döngülerden on-chain metriklere kadar birçok alanda takip edilir ve genellikle gelecekteki fiyat hareketlerini tespit etmek için kullanılır. Ancak, bu verilerin her zaman başarılı sonuçlar doğurmadığına dikkat çekiliyor. Örneğin, geçen sene BTC’nin 20.000 dolarlık önceki boğa zirvesinin altına inmesi, daha önce görülmemiş bir durumdu.

Rekt Capital adlı analist, Bitcoin’in mevcut piyasa yapısının 2019 dinamiklerini andırdığını belirtti. Son fiyat eğilimlerinin aksine düşüş eğilimli bir BTC tahmininde bulundu. Bitcoin fiyatının düşmesi, genellikle diğer kripto paraların fiyatlarının da düşmesi anlamına gelir.

2019 sonunda ve 2020 başında Bitcoin’in tepe noktası 10.000 dolara ulaşan dar bir üçgende işlem gördüğünü gösteren bir grafik paylaşıldı. Ancak sonrasında BTC fiyatının 3.250 dolarlık kritik desteğin altına düştüğü belirtildi. Rekt Capital, fiyatın mevcut kanalının üst seviyesine yaklaşırken benzer bir düşüş öngörüyor. Eğer tahminleri doğru çıkarsa, BTC fiyatının 20.000 ve ardından 15.000 dolara düşebileceğini belirtiyor.

Bu durum, Bitcoin sahiplerinin kısa vadeli kayıplar yaşayabileceği anlamına geliyor. Ancak Rekt Capital, uzun vadeli yatırımcıların bu durumu fırsat olarak görebileceğini savunuyor. Önümüzdeki altı ay içinde 20.000 dolarlık alt sınıra son geri dönüş gerçekleşebileceğini ve halvingden iki ay önce daha güçlü bir yukarı yönlü dalgalanma görülebileceğini belirtiyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Orta Vadeli Altcoin Tahminleri: Bitcoin, Solana, Avalanche ve Chiliz Analizi

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasasında ‘Acımasız Dönem’ ve Ethereum İçin Düşüş Uyarısı

İlgili Haberler