Bitcoin Fiyat Tahminleri: 2023’te Beklenen Fiyatlar Neler?

Bitcoin Haber

2021 Kasım’ında Bitcoin tarihi zirvesini gördü ve ardından önlenemez bir düşüş yaşandı. 2023 Eylül’üne kadar Bitcoin ve diğer kripto paraların beklenenden çok daha düşük bir fiyatta olduğunu gözlemliyoruz. Ancak, son dönemde yatırımcıların bir kısmı kayıplarını telafi ederken, Bitcoin fiyatı da 26.000 doların üzerine çıktı. Kripto para analiz ve tahmin platformu PricePredictions, Bitcoin’in fiyatının 1 Ekim 2023 itibariyle 27.073 dolar olacağını öngörüyor.

Bitcoin’in mevcut fiyatının %2,32’lik bir artış yaşayabileceği tahmin ediliyor. Bu tahminler, göreceli güç endeksi (RSI), hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD), Bollinger Bantları (BB), ortalama gerçek aralık (ATR) ve diğer teknik analiz göstergelerini kullanan algoritmalar tarafından yapılıyor.

Bitcoin’in şu anki fiyatı 26.600 dolar ve son 24 saatte %1,11’lik bir artış yaşadı. Ancak, geçtiğimiz ay %9,79 oranında bir düşüş gösterdi. Farklı bir kripto analiz platformu olan CoinCodex, Bitcoin’in 1 Ekim 2023’teki fiyatını 31.368 dolar olarak tahmin ediyor.

Eğer bu tahmin doğru çıkarsa, Bitcoin’in fiyatında %18,55’lik bir artış olacak. Bu arada, Bitcoin’in Wikipedia sayfası, bir Bitcoin spot borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanması beklentisiyle bu yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak, bu bilgilerin yatırım tavsiyesi olarak alınmaması gerektiği belirtiliyor. Kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olduğu ve yatırımcıların kendi araştırmalarını yapmaları gerektiği vurgulanıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

MATIC Coin’in Fiyatı ve Gelecek Tahminleri: Beklenen Trend Ne Yönde?

Sonraki Haber

Kripto Balinaları, Düşen Altcoinlerde Fırsat Kolluyor!

İlgili Haberler