Kasım Ayı Kripto Paralar İçin Nasıl Geçecek?

İlayda Peker

Kripto para birimleri Eylül ayını düşüşlerle geçirdikten sonra Ekim ayında bir atak yaptı ve hem Bitcoin hem Ethereum hem de bazı altcoin’lerde yeni rekor seviyeler görüldü. Peki, Kasım ayı kripto paralar için nasıl geçecek?

Kasım Ayı Nasıl Geçecek?

Bitcoin’in HODL dalgaları, yatırımcıların henüz kripto paralarından vazgeçmeye hazır olmadıklarını gösteriyor. Eylül ayı düşüşü ve Ekim ayı yükselişleri dahil olmak üzere yatırımcılar kripto paralarını ellerinden çıkarmayı düşünmüyor gibi görünüyor.

Bunlara ek olarak her ne kadar yeni yatırımcılar yükselişleri bir kar realizasyon süreci olarak değerlendirse de uzun vadeli yatırım stratejisi benimseyen yatırımcıların artıyor olması da fiyatı destekliyor gibi görünüyor.

Ancak tüm bunlara ek olarak madencilerin bir süre sonra satış yapmaya başlayabileceği düşünülüyor. Çünkü madencileri maliyetlerini karşılamaları için kazandıkları BTC’leri bir süre sonra ellerinden çıkarmaları gerekiyor.

Bu durum her ne kadar bir miktar satış baskısı riski yaratsa da analistler bu durumun piyasayı çok fazla etkilemeyeceği görüşünde.

Kasım Fiyat Hedefleri

Analistlerin bir çoğuna göre Kasım ayında Bitcoin’de yeni bir rekor görülebilir ve ilk hedef seviyesinin 72.000 dolar olduğu ifade ediliyor. Ancak 72.000 dolar öncesinde 70.000 dolar bandında da bir dirençle karşılaşılabilir.

Buna ek olarak analistler piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’da da bir yükseliş bekliyor ve fiyat hedefinin 5.000 dolar olduğu görülüyor. 5.000 dolar sonrasında ise yıl bitmeden bazı analistler kripto para biriminin 10.000 doları görebileceğini ifade ediyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ripple’da Son Durum: XRP Fiyat Beklentileri Ne Yönde?

Sonraki Haber

Apple’ın Teknik Dehasından Önemli Bitcoin Açıklamaları!

İlgili Haberler