Bitcoin Fiyat Analizi: Yükseliş Sinyalleri ve Potansiyel Hedefler

Bitcoin Haber

Son bir ay boyunca Bitcoin (BTC) fiyatı 25.700 dolar yatay destek seviyesi üzerinde seyrediyor. Fiyat hareketi düşüş gösterse de, Göreceli Güç Endeksi (RSI) yükseliş sinyali veriyor. 13 Temmuz’daki 31.800 dolarlık en yüksek seviyeden itibaren BTC fiyatı azalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Fiyat, bu seviyenin daha altına düşmedi ancak sıçramalar zayıf oldu.

Her ne kadar düşüş eğilimi olsa da, RSI yükseliş trendinde. Bu, aşırı alım veya aşırı satım koşullarını belirlemek ve varlık biriktirme veya satma kararları almak için kullanılıyor. 50’nin üzerindeki okumalar boğaların avantajlı olduğunu gösterirken, 50’nin altındaki okumalar düşüş koşullarını gösteriyor.

Teknik analiz karışık olsa da, kripto yatırımcıları hala Bitcoin’e inanıyor. Yakın tarihli bir rapor, dünyadaki kripto milyonerlerinin neredeyse yarısının Bitcoin’de servet sahibi olduğunu belirtti. Ayrıca, bir Bitcoin ETF’nin yaklaşan onayı gelecekteki fiyatı olumlu yönde etkileyebilir.

Günlük zaman diliminde yükseliş sapması, RSI aşırı satım bölgesinin dışındaki bir hareketi de işaret ediyor. Bu sapma, yılın en yüksek seviyesine yol açan tüm artıştan önce %100’lük bir yukarı yönlü hareketi katalize etti. Eğer 100’lük bir artış daha gerçekleşirse, BTC fiyatı 52.000 dolara ulaşabilir.

Bu yükseliş BTC fiyat tahminine rağmen, 25.700 dolarlık alandan bir kırılım, daha fazla aşağı yönlü beklendiğini gösterebilir. Bu durumda, en olası sonuç 23.600 dolar seviyesindeki 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesine %8’lik bir düşüş olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Analiste Göre Cardano’nun ADA’sı Depresyon Aşamasına Girdi

Sonraki Haber

Pepe Coin’deki Değer Kaybı Hız Kesmiyor: Son Bir Ayda Yüzde 45, Son Bir Haftada Yüzde 15 Düştü

İlgili Haberler