Bitcoin’i 15.000 Dolara Götürecek 4 Teknik Gösterge

Bitcoin’i 15.000 Dolara Götürecek 4 Teknik Gösterge

Mart ayında yaşanan çöküşün ardından lider kripto para birimi %150 gibi büyük bir toparlanma yaşadı. Ancak sonrasında artış trendi durdu ve bir konsolidasyon başladı. Bitcoin 10.000 dolarlık direnç seviyesinin altında kalırken uzun süren konsolidasyon fiyat tahminlerinin belirsizliğini korumasına sebep oluyor.

Bu belirsizliğin yanında popüler bir analistin yaptığı açıklamalar 4 teknik göstergenin Bitcoin’e boğa piyasasının kapılarını açacağının sinyallerini veriyor.

4 Teknik Gösterge

Twitter’ın popüler kripto para analistlerinden “Jon CC”, Bitcoin’in dört teknik gösterge sebebiyle boğa koşusuna başlayacağını ifade ediyor. Analiste öre bu teknik göstergeler şu şekilde sıralanıyor:

  • Bitcoin 9.700 doların üst seviyelerini destek olarak belirledi.
  • Her fiyat düşüşü bir satın alma ile desteklendi.
  • Bitcoin’deki “AO” grafikleri sıfırlanmadı.
  • Bazı üstel hareketli ortalamalar “altın haç” gördü.

Analiste göre, bu işaretlerin birleşmesi Bitcoin‘in Temmuz başından ortalarına kadar 15.000 dolara yükseleceğini gösteriyor. Analist konuyla ilgili açıklamalarında, “Tamam, pes ediyorum. Düşman olmak için nedenler bulmaya çalışıyorum ama fikirlerim tükeniyor.” ifadelerini kullanıyor.

Ralli Başladı Mı?

BitMEX’ten Arthur Hayes‘e göre, Bitcoin’in 15.000 doları aşması lider kripto para birimini çok daha büyük seviyelere taşıyabilir. Piyasanın önemli isimlerinden olan Hayes Bitcoin’de işlerin ilginçleşmeye başladığını ifade etmişti.

Bununla birlikte 15.000 dolarlık sınırın oldukça önemli olduğunu düşünen Hayes daha önce yaptığı açıklamalarda da BTC’nin yıl sonuna kadar 20.000 doları göreceğini düşündüğünü dile getirmişti.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.