Bitcoin Fiyat Analizi: Yatırımcılar ve Analistler Ne Düşünüyor?

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı son 24 saatte %5,5 artarak 26.000 doları aştı. Yatırımcılar 27.000 doların bir sonraki direnç seviyesi olacağını düşünüyor. Ancak analistler, teknik direnç seviyelerinin göz önünde bulundurulması gerektiğini vurguluyor. Material Indicators kurucu ortağı Keith Alan, 24.750 doların önemli bir destek seviyesi olduğunu belirtiyor ve Bitcoin’in bu seviyeyi koruması gerektiğini söylüyor.

Alan, Bitcoin’in bu seviyeyi koruması durumunda yükselişin devam edeceğini ifade ediyor. Ancak, Bitcoin’in bu seviyeyi koruyamaması durumunda düşüş yaşanabileceğini belirtiyor. Diğer yandan, yatırımcı Crypto Ed, Bitcoin’in kısa süre içinde 28.000 doları görebileceğini öngörüyor.

Yatırım platformu QCP Capital ise, Bitcoin ve diğer kripto paraların birçok potansiyel satış baskısıyla karşı karşıya olduğunu belirtiyor. ABD Merkez Bankası’nın faiz kararı gibi makroekonomik etkenler, kripto para piyasasını etkileyebilir. QCP, Ekim ayı ortasında kripto para piyasasının dengeleneceğini öngörüyor.

QCP ayrıca, yıl sonunda ve 2024’ün başında kripto para piyasasının yükselişe geçeceğini öngörüyor. Genel olarak, Bitcoin’in kısa vadede nasıl bir seyir izleyeceği, teknik analizlere ve makroekonomik gelişmelere bağlı olacak.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

İngiltere Merkez Bankası Yetkilisi Kripto Paraların Finansal İstikrarı Tehdit Edebileceğini Açıkladı

Sonraki Haber

XLM Coin: Yükseliş İçin Fırsat Bekliyor!

İlgili Haberler