Bitcoin Fiyat Analizi: Düşüş Devam Edecek Mi?

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı, 26.000 dolar seviyesinden sonra yeniden 26.500 doları test ediyor. Son iki ay, kripto para yatırımcıları için oldukça zor geçti ve altcoinlerde büyük kayıplar yaşandı. Bitcoin boğalarının 30.000 dolar üzerinde fiyat tutma çabaları başarısız oldu. Yaklaşık 7 ay sonra blok ödül yarılanması gerçekleşecekken, Bitcoin fiyatı hala istikrarlı bir talep dalgası oluşturamadı.

Teknik cephede, Bitcoin fiyatı 0.236 Fibonacci çizgisinde dengeleniyor ve bu durum, 2018 yılında görülenlere oldukça benziyor. Bu seviyeden bir kırılma, Bitcoin fiyatının mevcut seviyelerden %17,75 düşüşle 21.500 doları görebileceği anlamına geliyor.

DXY, Kasım 2022 seviyelerine tekrar tırmandı ve doların yükselişi hızlandı. Bu durum, Bitcoin ve genel olarak kripto paraların kısa ve orta vadede düşüşünün devam edeceğini gösteriyor.

Coin Day Destroyed (CDD) metriği, uzun vadeli yatırımcıların Bitcoin varlıklarını muhtemel satışlar için hareket ettirdiğini gösteren bir artış gösterdi. Yatırımcıların varlıklarını borsalardan taşıdığı görülüyor ancak, satış için gönderilen birkaç bin Bitcoin bile, hacimlerin zayıf olduğu durumlarda fiyatı önemli ölçüde düşürebiliyor.

Analistlerden bazıları, Bitcoin’in 27.000 dolarlık likiditenin alınmasının ardından Ekim ayında 30.000 doları göreceğini öngörüyor. Ancak, diğer bir analist halving öncesi tahminiyle 18.000 dolarlık seviyeleri hedefliyor. Bu durum, Bitcoin ve genel olarak kripto para piyasasının önümüzdeki dönemde nasıl bir seyir izleyeceği konusunda belirsizliği artırıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Piyasasında Son Durum: Bitcoin, Ethereum, Binance Coin ve Ripple Analizi

Sonraki Haber

BTC, DOGE, SOL ve TON Coin: Güncel Kripto Para Analizleri

İlgili Haberler