Bitcoin’deki Boğa Beklentileri Artıyor

İlayda Peker

Hedgeye Risk Yönetimi sorumlusu Keith McCullough Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda, Bitcoin 9.000 dolar seviyesinin üzerine çıktığı için Bitcoin’de (BTC) long pozisyon oluşturduğunu açıkladı.

Keith McCullough vs. Warren Buffett

Keith McCullough, bir Bitcoin destekçisi olmamasına ve BTC’yi düzenli bir varlık olarak görmesine rağmen, çoğu zaman BTC’de yükseliş hissiyatı içinde olduğunu ifade ediyor. McCullough diğer büyük yatırımcıların ve büyük finans şirketlerinin CEO’larının aksine farklı bir görüş benimsiyor gibi görünüyor.

Örneğin; Bitcoin’i sürekli eleştiren ve Bitcoin’i defalarca “balon” olarak nitelendiren Warren Buffet’ın karşısında McCullough Bitocin’e oldukça dostane yaklaşıyor. Bununla birlikte Buffet hiçbir zaman Bitcoin almayacağını ifade etmişti.

Bunun yanında ABD Kongre David Gokhshtein adayı Warren Buffett’ı eleştirmiş ve Bitcoin’in Buffet’a ihtiyacının olmadığını dile getirmişti.

Bitcoin Fiyatı

Önemli isimlerin yanı sıra analistlerin de Bitcoin fiyatı hakkında beklentilerinin karışık olduğu görülüyor. Kripto para piyasasında şu anda genel olarak bir boğa hissiyatının hakim olmasına rağmen bazı analistler hala Bitcoin fiyatında bir gerilemenin yaşanacağını düşünüyor.

Özellikle Mart ayında yaşanan düşüş ve BTC’nin 3.800 dolara gerilemesinin ardından lider kripto para biriminin sergilediği fiyat performansı sayesinde Bitcoin’in fiyatının 10.000 doları geçeceği şeklinde yorumlanıyor.

Bununla birlikte 11 yıllık cüzdanın harekete geçmesi piyasada küçük çağlı bir satış baskısına ve 8.800 dolara gerilemeye sebep olsa da Bitcoin fiyatı dün 9.000 doların üzerine yeniden çıktı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Merkez Bankası Dijital Para Birimlerine Yeni Bakış Açısı

Sonraki Haber

Samsung İle Ortaklığa Varan İlk Borsa: Gemini

İlgili Haberler