Bitcoin Fiyat Analizi: BTC 23.000 Doları İşaret Ediyor

Bitcoin Haber

Uzmanlar, Bitcoin‘in Ağustos aylık kapanış fiyatının düşmesinin ardından, Bitcoin’in uzun vadeli bir desteği yeniden görebileceğini belirtiyorlar. Bitcoin’in kritik destek seviyeleri test ediyor ve 23.000 dolarlık bir kırılmanın bazı analistler için olası bir senaryo olarak göründüğünü ifade ediyorlar. Geçen hafta görülen kazançların tersine çeviren BTC/USD paritesi 1 Eylül itibariyle 26.000 doların altına geriledi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bir dizi Bitcoin spot fiyatı borsa yatırım fonu başvurusunu erteleme kararı, Bitcoin’in sadece iki saatlik mumda 1.000 dolar kaybetmesiyle yatırımcıları yeniden düşünmeye zorladı. Şimdi gözlemciler mevcut seviyelerin bile piyasayı uzun süre ayakta tutamayacağından endişe ediyor. Çeşitli yatırımcılar ve analistler için radarda olan 27.000 dolar hedefiyle birlikte 23.000 dolara doğru bir kırılma bazıları için sürpriz olmayacaktır.

On-chain veri analiz platformu Material Indicators, BTC/USD için günlük, haftalık ve hatta aylık zaman dilimlerinde benzer şekilde acımasız bir tablo ortaya koydu. Platform, boğaların bir toparlanmayı perçinleme şansına sahip olması için Bitcoin fiyatının 24.750 doların üzerinde tutulması gerektiğini tavsiye etti.

Ayrıca, CoinGlass’tan alınan veriler 31 Ağustos’un Bitcoin’in ayın başındaki %10’luk düşüşünden bu yana en büyük BTC uzun likidasyon hacmine yol açtığını gösterdi. Buna göre likidasyon 41 milyon dolar olarak gerçekleşti ve likidasyon toplamı 108 milyon dolar oldu. Bu rakam ise hala iki hafta önceki günlük likidasyon hacminin çok altında.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Kripto Para Piyasasında Son Durum: Değer Kayıpları ve Yükselişler

Sonraki Haber

SBF’nin Davasında Uzman Tanıklara Yüksek Ücretler Ödenecek

İlgili Haberler