Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin: Kripto Paralarda Son Durum

Bitcoin Haber

Bitcoin, yüksek faiz oranları, banka iflasları ve ABD’deki durgunluk endişelerine rağmen yıla güçlü bir başlangıç yaptıktan sonra Nisan ayının büyük bölümünde dalgalandığı destek seviyesi olan 28.000 ABD Dolarının üzerine çıkmaya devam etti. Çarşamba günü Ethereum blok zincirine yapılan yükseltme öncesinde Ether de dahil olmak üzere, stabilcoin olmayan diğer ilk 10 kripto para biriminin çoğu değer kazandı. Dogecoin yükseldi. ABD hisse senedi vadeli işlemleri üç günlük bir hafta sonunun ardından karışık seyretti.

Kriptolarda Son Durum

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin, Hong Kong’da sabah 8:00’e kadar geçen 24 saatlik sürede %1,40 artışla 28.343 ABD$’na yükseldi, haftalık bazda ise %0,57 artış gösterdi ya da çok az değişti.

Dünyanın en büyük kripto para birimi bu yıl şimdiye kadar %70 yükseldi ve hisse senedi piyasaları enflasyonu durdurmak için daha yüksek faiz oranları, bir dizi banka iflası ve ABD ekonomisinin bir durgunluğa yönelebileceğine dair işaretlerle karşı karşıya kalsa bile bu ay 28.000 ABD Doları civarında yerini koruyor.

Blockchain altyapı geliştirme firması Komodo’nun baş teknik sorumlusu Kadan Stadelmann, Bitcoin’in önümüzdeki hafta 30.000 ABD Dolarını aşabileceğini ancak bir durgunluğun yaklaşıyor olabileceği konusunda dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

“Normalde, koşullara ilişkin riski Bitcoin fiyatını yükselten bir şey olarak görürüz. Ancak bankacılık krizinin yaşandığı son bir ay içinde riskin azalmasının Bitcoin için olumlu olduğunu gördük. Şu anda fiyat hareketleri bize piyasanın kararsız olduğunu söylüyor,” dedi Stadelmann.

Ether %0,55 artışla 1.859 ABD dolarına yükseldi ve yatırımcıların ilk kez Ether’lerini çekmelerine olanak tanıyacak olan Shapella yükseltmesi olarak da bilinen Çarşamba günkü Şangay hardfork’u öncesinde haftalık %3,62’lik bir kazanç elde etti.

Piyasa değerine göre diğer ilk 10 kripto para biriminin çoğu, haftalık %5,30 artışla %2,31 artışla 0,08328 ABD Dolarına ulaşan Dogecoin’in öncülüğünde ılımlı kazançlar gösterdi. Elon Musk’ın Twitter’ın mavi kuş simgesini Dogecoin köpek simgesiyle değiştirmesiyle geçen hafta yükselen meme token, 4 Nisan’da 0,10 ABD Dolarını aştı. Daha sonra Twitter simgesinin tekrar kuşa dönüşmesiyle hız kaybetti.

Solana %1,51 artışla 20,33 ABD dolarına yükseldi, ancak haftalık %1 düşüş gösterdi. Polkadot %1,29 artışla 6,22 ABD dolarına yükseldi ancak benzer şekilde son yedi günde %0,87 değer kaybetti.

Toplam Piyasa Değeri

Toplam kripto piyasası kapitalizasyonu son 24 saatte %0,95 artışla 1,19 trilyon ABD dolarına ulaştı. Aynı dönemde toplam işlem hacmi %8,19 artışla 29,46 milyar ABD dolarına yükseldi.

Değiştirilemez token (NFT) piyasasında, Forkast 500 NFT endeksi Hong Kong’da sabah 08:00’e kadarki 24 saat içinde %0,12 artışla 3.968,42’ye yükseldi ve haftalık %2,34 değer kaybetti. Endeks, küresel NFT piyasasının performansının vekil bir ölçüsüdür ve herhangi bir günde 500 uygun akıllı sözleşmeyi içerir. Forkast Labs veri şubesi CryptoSlam tarafından yönetilmektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum’un Shapella Fork’undan Ne Beklemeli?

Sonraki Haber

ETH 2.0 ve Yatırımcıların Tutumu: Ethereum Yorumları

İlgili Haberler