Bitcoin ETF Onayı Bitcoin’i Nasıl Etkiler? K33 Research Raporu

Bitcoin Haber

Kripto araştırma şirketi K33 Research, Spot Bitcoin ETF başvurularının onaylanması durumunda Bitcoin’in 100 gün sonra 42.000 dolar seviyesini aşabileceği konusunda bir rapor yayımladı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) geçmişte Spot Bitcoin ETF başvurularını reddetmesi ve SEC Başkanı Gensler’ın konuya ilişkin demeçleri, SEC’nin yakın vadede Spot Bitcoin ETF’lerine onay verme ihtimalinin düşük olduğuna dair bir beklenti oluşturmuştu. Ancak son aylardaki gelişmeler bu beklentiyi tersine çevirdi.

BlackRock’ın Spot Bitcoin ETF başvurusu ve Grayscale’in SEC davasını kazanması gibi gelişmeler, SEC’nin ETF başvurularına onay verebileceği yönündeki beklentileri güçlendirdi. Bloomberg ETF analistleri, SEC’nin ETF kararlarını ertelemesine rağmen, Spot Bitcoin ETF’lerinin SEC’den onay alma ihtimalini %75 olarak tahmin etti.

Kripto araştırma şirketi K33 Research, Spot Bitcoin ETF’lerinin SEC’den onay alabileceği yönündeki beklentilerin güçlenmesi ve olası bir ETF onayının piyasalarda yaratabileceği etkiler üzerine bir rapor yayımladı. Rapor, olası bir ETF onayı sonrası Bitcoin’in ulaşabileceği fiyat seviyelerine dikkat çekti.

K33 Research analisti Vetle Lunde tarafından kaleme alınan raporda, Bitcoin’in sırasıyla ETF onayından 10, 40, 70 ve 100 gün sonra ulaşabileceği fiyat seviyeleri ele alındı. Raporda, Bitcoin’in olası bir Spot Bitcoin ETF onayının ardından 100 gün sonra 42.000 dolar fiyat seviyelerini aşabileceği öne sürüldü.

Ancak bu raporun yatırım tavsiyesi içermediği, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve risk taşıdığı, yatırımcıların kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmeleri gerektiği belirtildi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasasında Düşüş: Bitcoin ve SHIB Değer Kaybediyor

Sonraki Haber

Terra Classic Topluluğunda Spam Tekliflerle Mücadele İçin Minimum Depozito Miktarı Tartışılıyor

İlgili Haberler