BTC 3 Ayın En Yüksek Seviyesini Gördü: Sırada 10.000 Mi Var?

BTC 3 Ayın En Yüksek Seviyesini Gördü: Sırada 10.000 Mi Var?

Bitcoin son yaptığı hamle ile üç ayın en yüksek seviyesini görmüş oldu ve 10.000 dolara çok kısa bir mesafe kaldı. Peki, bu hafta 10.000 doların üzeri görülebilecek mi?

Bitcoin Fiyat Artışı Sürüyor

Asya piyasalarının işleme başlamasıyla Bitcoin fiyatı bugün yaklaşık olarak %5’lik bir artış sergileyerek 9.400 dolar seviyesini gördü. Bu seviye Bitcoin için Kasım ayından beri görülen en yüksek seviye olarak kayıtlara geçti. Eğer bu artış ivmesi devam ederse 600 dolar gibi küçük bir artışlar Bitcoin yeniden beş haneli rakamları görebilir. dolayısıyla 10.000 doların üzeri görülebilir…

1 Ocak 2020’de Bitcoin fiyatı 7.200 dolar seviyesinden işlem görüyordu ve yılın ilk 29 gününde lider kripto para birimi fiyatını 9.400 dolara kadar çıkarak yaklaşık olarak 2.200 dolarlık bir artış kaydetmiş oldu. Yani 29 günde yaklaşık olarak %30’lu bir artış sergilendi.

Ünlü bir analist ve yatırımcı olan Josh Rager Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, düşüş trendinin artık kırıldığını ve 9.557 doların üzerine çıkılması halinde beş haneli rakamların kolaylıkla kırılabileceğini dile getirdi.

Güvenli Liman Varlığı

Bunların yanında bir geri çekilme yaşansa da yaşanmasa da Bitcoin fiyatının bu yıl çok iyi bir performans sergilediği bir sır değil. Bu iyi performansın bir sebebi olarak Bitcoin’in “güvenli liman” özelliğinin güçlenmesi olduğu ifade ediliyor. Ocak ayında meydana gelen büyük olaylar bu anlatıyı Bitcoin için güçlendirdi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda aynı dönem içindeki Bitcoin ve altın gelirleri karşılaştırıldı ve Bitcoin’in çok daha fazla kazanç sağladığı ortaya çıktı.

Bunun yanında aşırı nüfuslu bir gezegendeki jeopolitik gerginlikler, ekonomik sıkıntılar ve viral salgınlar devam ediyor. Dolayısıyla her zaman güvenli liman varlıklarına ihtiyaç duyulacak ve genç nesillerin Bitcoin gibi dijital bir varlıklara yönelmesi muhtemel görünüyor…

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.