Bitcoin Düşüşü ve Ekim Ayı Kripto Para Tahminleri

Bitcoin Haber

Bitcoin‘in dünkü kazançlarını silmesiyle altcoin yatırımcıları panik satışlarına başladı. Son dört aydır yatırımcıların risk iştahı da önemli ölçüde azaldı ve kayıplar yüzde 5’i aştı. Fiyatları artık sadece vadeli işlemler tarafındaki talepler veya satışlar yönlendiriyor.

Günlük grafikte oluşan formasyon, Bitcoin’in kayıplarının sürebileceğini gösteriyor. Analistler, Bitcoin’in güçlü bir yükseliş dönemine giremeyeceğini düşünüyor. Yükselen takoz formasyonu, fiyatın yükselen ve birbirine yaklaşan iki trend çizgisi tarafından tanımlanan bir aralıkta sıçrama yapmasıyla oluşuyor. Eğer fiyat alt trend çizgisini kaybederse, satışlar ivme kazanır.

Bitcoin’in ilk aşamada 26.800 dolara çekilebileceği düşünülüyor. Alt trend çizgisinin altına inilmesi, önümüzdeki birkaç ay içinde Bitcoin’in 24.000 dolara düşmesini mümkün kılabilir. Ekim ayında genellikle yükseliş dönemi yaşanırken, son 10 yılda 2 kez düşüşler de görüldü.

Makro ekonomik gelişmeler, Ekim ayında düşüş ihtimalini güçlendiriyor. ABD tahvilleri değer kazanırken, DXY yeni zirveleri hedefliyor ve petrol fiyatları güçlü kalıyor. ABD ekonomisine dair gelecek verilerin parlak olmayacağı biliniyor, bu da Kasım ayındaki toplantıda faiz artışı ihtimalini destekliyor.

Son olarak, bahsedilen takozun alt trend çizgisini test etmeden önce veya test ettikten sonra yaşanacak bir sıçrama, Bitcoin’in 28.400 dolara toparlanmasına neden olabilir. ABD’nin JOLTS verisi, beklenenden çok daha yüksek geldi ve istihdamın güçlü kaldığını gösterdi. Bu durum, tüm sıkılaştırma adımlarına rağmen, piyasanın halving öncesi düşüş beklentisini destekliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Eylül Ayında Kripto Para Piyasasında Beklenmeyen Yükselişler

Sonraki Haber

Orbiter Finance Hacklendi İddiaları ve Son Durum

İlgili Haberler