Bitcoin Dünyanın Rezerv Para Birimi Olabilir Mi?

İlayda Peker

Yakın tarihli bir röportaj sırasında, Input Output CEO’su Charles Hoskinson, Bitcoin’in dünyanın rezerv para birimi olma yeteneği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

BTC Rezerv Para Olabilir Mi?

Lider kripto para birimi ilk hamle avantajına sahip olsa da Cardano kurucusu artan enerji tüketiminin merkezileşmeye katkıda bulunacağına inanıyor. Hoskinson yaptığı açıklamalarda daha verimli alternatifler varken yoğun olarak enerji kullanılan bir varlığı kullanmanın anlamı olmadığına inandığını ifade ediyor.

Hoskinson, kıtlığın yüksek bir üretim maliyetinden kaynaklandığı iddiasına da inanmıyor ve bunun aslında yalnızca dayanak varlığın para politikasından ve faydasından kaynaklandığını iddia ediyor.

Hoskinson’a göre dijital bir standart, akıllı sözleşmeler, metaverse standartları ve saniyede milyonlarca işleme ulaşabilen yüksek verimli sistemler sunmalı. Bitcoin şu anda bunlardan hiçbirini sağlayamazken, Hoskinson orijinal kripto para biriminin kesinlikle gelişebileceğini tahmin ediyor. Kripto para milyarderi ayrıca bunun gibi bir ürün için gelişimin imkansız olmadığını da belirtiyor.

Dolar Hakimiyeti Bitecek Mi?

Hoskinson, Amerika’nın ulusal borcunun artmaya devam etmesi ve insanların farklı parasal standartlara kaçması nedeniyle dolarizasyondan arındırmanın devam edeceğini tahmin ediyor:

 Dolar sadece ulus-devletlerin ihtiyaç duyduklarını hissettikleri şeye dönüşecek

 Yine de Hoskinson, ulus devletlerin ABD dolarından bir gecede vazgeçmeyeceğini de ifade ediyor ve dolar hakimiyetinin bir gecede bitmeyeceğini ifade ediyor.

Aslında pek çok kişi doların gücünü kaybedeceğine inanıyor ancak herkes Hoskinson gibi bu durumun anlık olarak gerçekleşmeyeceğini ve zamana yayılacağını dile getiriyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum (ETH) İşlem Ücretleri Düşüşte! NFT Almak İçin Doğru Zaman Mı?

Sonraki Haber

Ünlü Analist SOL ve ETH Yatırımcılarını Uyardı!

İlgili Haberler