Bitcoin Cash (BCH) 2023 Yılına Hızlı Başladı: Balinaların İşlem Hacmi Artıyor

Bitcoin Haber

Bitcoin (BTC) fiyatı 27.000 doları aştı fakat yatırımcılar istikrarlı bir toparlanma konusunda kararsız. Bu durum kısa vadeli kazançların hızla satışlarla karşılaşmasına neden oluyor. BTC’nin en büyük rakibi olarak gösterilen altcoin Bitcoin Cash (BCH) ise 180 dolar desteğini güçlü şekilde savunduktan sonra 220 dolar bölgesini geri kazandı. BCH, on-chain verilere göre 300 dolar seviyesine ulaşabileceği öngörülüyor.

BCH’nin fiyatı geçen hafta 180 dolarlık destek bölgesinde güçlü satışlardan kurtuldu ve yeni ayın ilk 10 gününde %19 düşüş yaşadı. Balinaların BCH alımı son fiyat toparlanmasında etkili oldu. Eylül ayı boyunca 70.000 BCH coin satın alarak bakiyelerini 7,85 milyon BCH’den 7,92 milyon BCH’ye çıkardılar.

Fed toplantısının ardından daha da cesaretlenebilecek olan BCH balinalarının, yeni makro veriler gelene kadar geniş zamanı olacak. Ancak BCH Coin için sosyal hacim zayıf ve olası rallide daha fazla büyüme alanı bulunuyor.

Eğer Fed faiz artışına gitmez ve tavan ilan ederse, balinaların ilgisiyle BCH’nin fiyatının 300 dolara ulaşabileceği düşünülüyor. Bu hedef için ilk engel ise 245 dolar bölgesinde bulunan direnç alanıdır. Yaklaşık 1,68 milyon BCH’nin bu rakamdan temin edilmiş durumda olduğu ve kar satışlarının beklenenden güçlü olabileceği belirtiliyor.

Düşüş senaryosunda ise 211 ve 180 dolar destekleri ön plana çıkıyor. Bitcoin’in fiyat performansına bağlı olarak 245 veya 211 dolar bölgelerinden birinin yakında ziyaret edildiğini görebiliriz. Ancak Bitcoin fiyatı bugün 27.400 dolardan 27.100 dolara düşmüş durumda.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

“Kripto Para Analisti: Bitcoin, Yükseliş Trendine Hazırlanıyor”

Sonraki Haber

Binance’de BETH Mevduatları Artıyor: Toplam Değer 731 Milyon Doları Aştı

İlgili Haberler