Bitcoin Bundan Sonra Nereye Gidecek? Karışık Sinyaller!

Bitcoin Haber

Makroekonomik koşullardan küresel mevzuat değişikliklerine kadar pek çok faktörün rol oynadığı Bitcoin (BTC), son birkaç gün içinde konsolidasyona bağlı kalmayı tercih etti. Bu süre içerisinde kral kripto para 28.000$’ın altına düştü.

Short ve Long Pozisyonlar

Bir noktada, basın zamanında olduğu gibi bölgenin üzerindeki değerini korudu. Ancak son çıkışına devam edecek ve yeni zirvelere yükselecek mi, yoksa ufukta bir geri çekilme mi var?

Yatırımcılar fiyat hareketine ilişkin öngörüleri konusunda bölünmüş görünüyor. Kripto piyasası veri sağlayıcısı Material Indicators’a göre, 29.000 ila 30.000 $ aralığına likidite akması istendi.

Bu da bazı yatırımcıların BTC için satıcıların kabul edeceği en düşük fiyatın yukarıda bahsedilen bölge civarında olmasını beklediği anlamına geliyor.

Tersine, Maddi Göstergeler de 27.600 $’a doğru düşen teklifler olduğunu gösterdi. Bu durum, bu pozisyonda olanların en yüksek alım fiyatının bölge içinde olacağını öngördükleri anlamına geliyordu.

İlginç bir şekilde, Coinglass’tan elde edilen verilere göre longlar ve shortlar arasındaki fark son derece yakındı. Short pozisyonlar en fazla açık pozisyona sahip olmasına rağmen, BTC long/short oranı 1,01 idi.

Bu durum, piyasa katılımcılarının fiyat konusunda biraz yükselişte olduğunu gösterdi. Yine de bu yakınlık, yatırımcıların uzun ve kısa satışlar konusunda şüpheci olduklarını yansıtıyordu.

Eight Global’de Bitcoin yatırımcısı ve CEO’su olan Michaël van de Poppe, BTC’nin bir sonraki durağına ilişkin projeksiyonunu verdi. Ona göre, 27.900 $ ‘ın üzerine çıkan kripto para fiyatı, 30.000 $’ a ulaşmak için katalizör olabilir.

Fiyatta Sıkışıklık

Bu düşünce StockMoneyLizards tarafından da 2 Nisan tarihli bir tweet’te paylaşıldı. Peki teknik görünüm bu bakış açıları hakkında ne düşünüyor?

Dört saatlik grafiğe göre, BTC 1 Nisan’dan bu yana destek ve direnç arasında gidip geliyor. Dolayısıyla bu durum, yatırımcıların takip edecekleri belirli bir formasyonu saptamalarını zorlaştırabilir.

Ancak Bollinger Bantları (BB) tarafından gösterildiği gibi daralan volatilite ile, aynı seviyeyi korumayı başarırsa fiyat hareketini tespit etmek kolay olabilir. Bununla birlikte, BTC fiyatı üst banda ulaşmaya doğru ilerliyor gibi görünüyordu. Bu fiyat seviyesine ulaşırsa, 28.660 $ ‘da aşırı alım sinyali olacaktır.

Ve fiyat, başka bir denemeye ulaşmak için 30.000 $ hedefini terk edebilir. Momentumuna gelince, Müthiş Osilatör (AO) -212,02’de dengenin altında kaldı. Bu, olası bir düşüş momentumuna işaret etti ve böylece satıcıları kontrol pozisyonuna getirdi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

SEC, Kripto Karşıtı Gündemi Zorluyor

Sonraki Haber

ETH, Şangay ve Capella Öncesinde 7 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

İlgili Haberler