Bitcoin (BTC) Yatırımcılarını Umutlandıran Açıklama, Milyarder İsimden Geldi!

Metin Alaca

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Eylül ayı öncesinde 12.000 dolar seviyelerini zorlarken bir anda gelen düşüş bütün kripto para piyasasını esir aldı ve BTC yeniden 11.000 dolar seviyesinin altına kadar geriledi. Bir süre 11.000 dolar seviyesinde  tutunmaya çalışan BTC, özellikle geçtiğimiz hafta gelen BitMEX kripto para borsası haberi ile 500 dolarlık bir kayıp yaşadı.

Dünyanın en büyük Bitcoin türev borsalarından birisi olan BitMEX’e ABD’li regülatörler tarafından dava açılması ve bir kurucu ortağın resmen tutuklanması, BTC fiyatında sert bir düşüşü beraberinde getirdi. Ancak bu olay daha önceki yıllara kıyasla çok fazla düşüş yaratmadı ve %5’lik bu gerileme birçok uzmana göre oldukça ılımlı bir hareket oldu.

Novogratz: Dipten Bitcoin Alımı Yapın

Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz da yatırımcılara yönelik yaptığı bir açıklamada düşüşün bu kadar sınırlı olmasının sebebini panik yapanlar satış yaparken bu satışları karşılayacak birilerinin var olması şeklinde açıkladı. Novogratz, Bitcoin’in daha da düşmesinden korkanlara seslenerek lider kripto para biriminin tek bir borsadan veya kişiden çok daha büyük ve güçlü olduğunu belirtti.

Yatırımcılara “buy the dip” yani dipten alım yapma tavsiyesi veren Novogratz’ın yakında Bitcoin için sert bir yükseliş beklediği bu açıklamalarından belli olmakta. Aslında Novogratz’ın yanında birçok ünlü isim de BitMEX olaylarının Bitcoin yatırımcıları için bir fırsat olabileceğini belirtti.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ripple’dan Yeni Üst Düzey Yönetici Hamlesi!

Sonraki Haber

Donald Trump’ın Kripto Parası Uniswap’de Listelendi

İlgili Haberler