Bitcoin (BTC) Yatırımcıları Muhtemelen Tarihi Birikim Aşamasının Başında

İlayda Peker

Kripto istihbarat firması Messari’nin kurucusu ve CEO’su Ryan Selkis, zincir üzerindeki sinyallerin Bitcoin (BTC) için bir alım sinyali verdiğini söylüyor.

Bitcoin’de Alım Sinyali

Selkis, finans yayını Barron’s ile yaptığı bir röportajda, Piyasa Değeri – Gerçekleşen Değer (MVRV) göstergesinin, yatırımcıların uzun vadeli bir birikim aşamasının ilk günlerinde olduğunu ve önceki düşüş döngülerinde dibe vurduğu zamana benzer bir davranış sergilediğini öne sürdüğünü söylüyor.

Selkis konuyla ilgili olarak, “3’e ulaşan bir MVRV ‘hemen sat’ anlamına gelirken, 1’in altındaki bir MVRV Bitcoin için kripto tarihinin tamamı boyunca ‘biriktirmeye başla’ anlamına gelmiştir. Şu anda neredeyiz? Ocak 2015, Aralık 2018’de de olduğu gibi daha fazla satın alım bölgesi.” sözlerini kullandı.

MVRV, bir varlığın piyasa değerinin gerçekleşen piyasa değerine oranıdır ve bir varlığın gerçeğe uygun değerinin üstünde mi yoksa altında mı fiyatlandırıldığını değerlendirmek için kullanılır.

Geçen hafta Selkis, Bitcoin için diğer yükseliş katalizörlerinin 2024’ün ilk yarısı için planlanan yarılanmanın yanı sıra Bitcoin’in tarafsızlığı ve küresel kabul edilebilirliği olduğunu söyledi:

Bitcoin MVRV açısından tarihi bir ‘alım’ aralığında – son on yılda sadece üç kez görüldü: Ocak 2015, Aralık 2018 ve Mart 2020. Ayrıca yarılanmadan 18 ay uzaktayız ve Nitcoin, USD rezervi şüphecileri için ‘dış para’ adayı olarak kabul edilen tek kripto.

500.000 Dolar Ne Zaman Görülebilir?

Selkis ayrıca Barron’s’a Bitcoin’in “daha güvenilir bir nötr rezerv varlığı gibi davranmaya” başladığında, altınla pariteye ulaştığında 500.000 $’lık bir fiyata ulaşabileceğini söylüyor. Selkis konuyla alakalı olarak, “Bitcoin’in altınla eşitlenmesi 25 kat getiri sağlayacaktır, bu nedenle satın aldığınız her ons altın için dijital altına %4’lük bir pozisyon eklemek hoşunuza gidecek çok şey var. Bugünkü fiyatlarla, Bitcoin-altın paritesi bize 500.000 dolarlık bir Bitcoin getirecektir.” sözlerini kullanıyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin yazının kaleme alındığı sırada 16.546 dolardan işlem görüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Shiba Inu Topluluğu Potansiyel 2023 Shibarium Sürümü İçin Heyecanlı

Sonraki Haber

Solana (SOL) Zirveden Yüzde 96 Düşüşle 10 Doların Altına Geriledi

İlgili Haberler