Kripto Stratejisti 2023 Bitcoin (BTC) Tahminini Paylaştı!

İlayda Peker

Yakından takip edilen bir kripto analisti, Bitcoin‘in (BTC) önümüzdeki yıl yukarı yönlü büyük bir hareket gerçekleştirebileceğini düşünüyor.

Bitcoin’de 2023 Beklentileri

Anonim analist Altcoin Sherpa, 187.900 Twitter takipçisine, kripto kralı birkaç ay içinde 3.000 $’dan 14.000 $’a yükseldiğinde Bitcoin’in 2019 ayı piyasası rallisinin hamlelerini gösterdiğini söylüyor.

Altcoin Sherpa konuyla ilgili açıklamalarında, “BTC: 2019’da ayı piyasasının dibinden sonra büyük bir ralli gördük; 3.000 dolardan 14.000 dolara. Ben şahsen 2023’te başka bir ayı piyasası rallisi göreceğimizi düşünüyorum. Yüzde olarak 2019 kadar yüksek olacak mı? Bana göre, yakın değil. Ancak bazı güçlü hareketler göreceğimizi düşünüyorum.” sözlerini kullandı.

Altcoin Sherpa’nın grafiğine bakıldığında, analistin Bitcoin’in yaklaşık 38.000 $’a yükselebileceğini tahmin ettiği görülüyor ve bu da piyasa değerine göre en büyük kripto varlığı için yaklaşık %130’luk bir yukarı yönlü potansiyel olduğunu gösteriyor.

Analist, Bitcoin‘in önümüzdeki yıl yükselişe geçebileceğini öngörse de, BTC’nin yükselişe geçmeden önce bir kapitülasyon olayına daha tanık olabileceğini belirtiyor.

Bu Noktalara Dikkat!

Altoin Sherpa yaptığı açıklamalarda dikkat edilmesi gereken noktalar olduğunu ifade ediyor ve şu etkenlere değiniyor:

  • Makro ortam 2019’a kıyasla şimdi çok farklı
  • Henüz son teslimiyeti görmedik (yani 2018’de 6.000$->3.000$). Eğer bunu görürsek, bunun gerçekleşme olasılığı daha da artabilir
  • Eğer güçlü bir ralli görürsek, bunun sürdürülebilir olması pek olası değil.

Bu arada kripto stratejisti Capo, Bitcoin ve kripto piyasalarının geri kalanının muhtemelen daha düşük fiyatlara yöneleceğini tahmin ediyor. Konuyla ilgili olarak ise “Unutmayın: Trend hala düşüş yönünde. Göstergeler tam kapitülasyon olayına işaret ediyor. Kötü haberler yakında gelmeli. BTC 12,000 dolar, ETH 600-650 dolar, altcoinler %50-70 potansiyel düşüş (shitcoinler daha da fazla). Dikkatli olun, işler çok çirkinleşebilir.” sözlerini kullandı.

Yazının kaleme hazırlandığı sırada ise lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 16.663 dolardan işlem görüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Fidelity Yatırım Hizmetlerini Metaverse’e ve NFT’ye Taşıyor

Sonraki Haber

Alameda Cüzdanları SBF’nin Serbest Bırakılmasından Sonra Hareketlendi!

İlgili Haberler