Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Gerçekten Birbirinden Farklı Mı?

İlayda Peker

En büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) fiyatları Çin’de kripto para işlemlerinin tamamen yasaklanması ve ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’ndan gelecek düzenlemelerin belirtileri nedeniyle bu haftanın başlarında düştü.

Bitcoin ve Ethereum

Genel olarak, Ethereum fiyatları Bitcoin ile birlikte hareket etme eğiliminde. Ancak kendisini dünyanın en büyük kripto para varlık yöneticisi olarak adlandıran Grayscale Investments CEO’su Michael Sonnenshein, iki kripto paranın yatırımcılar tarafından dikkate alınması gereken çok farklı amaçlar için kullanıldığını söylüyor.

Sonnenshein yaptığı açıklamalarda, bu durumun her kripto para birimi için geçerli olduğunu ve yatırımcıların bir yatırım yapmadan önce bu kullanım durumlarını araştırması gerektiğini ifade ediyor.

Yahoo Finance’in All Markets Summit Plus: Crypto Investing etkinliği sırasında Sonnenshein, “Bitcoin gibi kriptolar doğal olarak dijital bir para biçimi veya bir değer deposu olacak şekilde inşa edilmiştir. Oysa Ethereum gibi kriptolar, merkezi olmayan uygulamalara güç sağlamak için bir girişim anlamına geliyor ve liste uzayıp gidiyor.” sözlerini kullandı. CEO konuşmasına şu sözlerle devam ett:

Yatırımcılar için bir zorluk var: Artık yüzlerce, hatta binlerce dijital para birimi var. Bence birçok yatırımcı, kendileri için neyin anlamlı olabileceğine karar vermek için öncelikle temel teknolojiyi ve çeşitli dijital para birimlerinin kullanım durumlarını anlamalıdır

Bitcoin Kullanım Durumu

Bitcoin’in önde gelen eleştirmenleri bir para biçimi olarak etkinliğini sorgularken, birçok Bitcoin destekçisi lider kripto para biriminin işlemler için kullanılabileceğini söylüyor ve müşterilere Bitcoin ile ödeme yapma yolları sunan Overstock.com (OSTK) ve Starbucks (SBUX) gibi şirketlere işaret ediyor.

Temmuz ayında bir panelde konuşan Ark Invest CEO’suCathie Wood ise konuyla ilgili olarak, “Şu anda yüksek değerli işlemler Bitcoin üzerinden gerçekleşiyor ve bu çok faydalı bir rol” sözlerini kullanmıştı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Visa, Evrensel Ödeme Kanalını Ethereum Üzerine Kurdu!

Sonraki Haber

ABD’li Siyasetçiden İlgi Çekici Bitcoin (BTC) ile Altın Standardı Demeci

İlgili Haberler