Bitcoin (BTC) ve Altcoin’ler Geçen Haftanın Kayıplarını Geri Alabilecek Mi?

İlayda Peker

Oldukça zor bir haftayı geride bırakan kripto para birimleri, her ne kadar bu haftaya yeşilde başlasalar da birçok kripto para bir hafta önceki seviyelerinden daha düşük bir seviyede işlem görüyor. Dolayısıyla günlük olarak yükseliş olsa da haftalık olarak hala düşüş grafiklerinin oluştuğu görülüyor.

Bitcoin ve Ethereum

Lider kripto para birimi çok ciddi bir düzeltme olmadan yaklaşık olarak 2 ay boğa koşusundaydı. Analistlerin beklediği derin düzeltme ise geçtiğimiz hafta başladı ve Bitcoin fiyatı 58.000 dolar bandından 43.000 dolar bandına kadar çekti.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile BTC 46.000 doların üzerinde işlem görüyor ve analistlerin büyük çoğunluğu 42.000 dolarlık düşük seviye görülmedikçe düzeltmenin gerçekten bitmeyeceğini düşünüyor.

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) ise her zaman olduğu gibi Bitcoin’i takip etti ve BTC %23 düşerken ETH %29’luk bir geri çekilme yaşadı. Analistler bir yükseliş başlaması durumunda ETH’un kolaylıkla yeniden 2.000 doları görebileceğini, çünkü göstergelerin çok güçlü olduğunu ifade ediyor.

Mart Ayı Düşüş Ayı Mı?

Bunlara ek olarak aslında Mart ayı tarihsel anlamda bir düşüş ayı olarak değerlendiriliyor. Ancak geçtiğimiz hafta yaşanan düşüş sebebiyle Mart’ın bu sefer rallilerle dolu bir ay olabileceği tahminler arasında yer alıyor. Yine de çoğu analist temkinli davranmak gerektiğini düşünüyor.

Eğer Bitcoin ve Ethereum fiyatları bu noktadan dönüş yapar ve yeni bir ralli başlatırsa bu sefer görülecek seviyeler çok daha yukarıda olabilir. Ancak tarih tekerrür eder ve ve Mart bir düşüş ayı olursa Bitcoin 40.000 doların altını görebilir.

Bu noktada piyasasının önemli analistlerinden Michael van de Poppe’un 35.000 dolar görülse bile paniğe gerek olmadığını dile getirdiği açıklamalarını hatırlatmak gerekiyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’in (BTC) 2013 ve 2017’deki Rallilerinden Öğrenilecekler: Ralli Bitti mi?

Sonraki Haber

Popüler Analistten Açıklama: Az Bilinen Bu Token Büyük Artış Yaşayacak!

İlgili Haberler