ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknik Analizi – 23 Şubat 2021

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), bugün yaşanan sert düşüşten kurtulamadı. ETH fiyatının 1.400 dolara kadar gerilemesi yatırımcılar arasında panik yaratırken bu fırsatı değerlendirenlerin ise şu an kazanca geçtiği görülüyor. ETH/USD işlem çifti 1.550 dolar seviyesinin üzerine kadar çıksa da hala tam olarak dönüş sinyali vermiş sayılmaz.

Ethereum Fiyat

Ethereum son 24 saat içerisinde %11,4 değer kaybı yaşadı ve bunun yer yer %20’ye kadar uzandığı görüldü. Ethereum’un bu düşüşü toplam piyasa değerine de ciddi bir darbe vurarak bunun 179 milyar dolar seviyesine kadar çekilmesine yol açtı. Kısa süre önce 2.000 dolar üstüne ulaşan ETH fiyatı, 2.040 dolardaki tüm zamanların rekorundan sonra ise tersine dönen trende kapıldı.

100 SMA’ya bakıldığında ise şu an için yukarı yönlü hareketin çok fazla direnç ile karşılaşmayacağı görülüyor. Buna rağmen Bitcoin fiyatının ara ara yaşadığı sert düşüş, ETH fiyatının toparlanmasını engelliyor. Kısa vadeli teknik analiz Ethereum fiyatının aşağı yönlü hareketinin önünde de çok güçlü destekler olmadığını gösteriyor. Aslında en kritik destek olan 1.800 dolar ile 1.500 doların altına inilmesi bunun en büyük kanıtı.

ETH/USD Teknik Analizi

ethusd

MACD indikatörünün kritik seviye olan 1.800 doların altına inmesi de tam olarak buna işaret ediyor. Ayıların baskısı özellikle 1.200 doların altına inilmesi durumunda ise çok ama çok artabilir. Ethereum yatırımcıları burada özellikle 1.200 dolar ile 1.600 dolar seviyelerine dikkat etmeli. 1.200 dolar seviyesindeki desteğin altına inilmediği sürece yeni bir toparlanma görülebilir. 1.600 dolar direncinin kırılması ise fiyatı kısa sürede 1.900 dolara kadar taşıyacaktır.

Ethereum Yorumları

Şu an için düşüş trendinde olan Ethereum aslında aylardır görülen yükselişin düzeltmesini yaşıyor ve analistlerin bunun kritik seviyelerin altına inilmediği sürece sağlıklı olduğunu düşünüyor. Ethereum fiyatı için 1.200 doların altına inilmemesi de riskin artmadığı şeklinde yorumlanabilir.

ETH fiyatını aşağıya çeken bir diğer faktör de rakip projelerin elde ettiği yükseliş. Binance Smart Chain ile BNB, merkezsiz uygulamalar ile Polkadot ve şimdi de FTX kripto para borsası RAY platformu direkt olarak Ethereum’un pazar payından çalıyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kriptolar Bugün Kırmızıya Büründü: Neden Büyük Bir Düşüş Yaşandı?

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Tarihindeki En Yüksek Düşüşün Ardından Yükseliş Başladı Mı?

İlgili Haberler