Bitcoin (BTC) ve Altcoin Yorumları: “Yaşanan Düşüş Sürpriz Değildi”

İlayda Peker

Bugün 6.1 milyar dolarlık Bitcoin opsiyonu son eriyor ve bu durum günler öncesinden BTC fiyatını etkilemeye başladı. BTC, dün 50.400 dolara kadar gerileyerek yeni bir düşük seviye belirlemiş oldu.

Düşüş Sürpriz Değildi

Aslında düşüş pek çok yatırımcı için sürpriz olmadı. Çünkü büyük fiyat artışının ardından yatırımcılar ve analistler ciddi bir düzeltme bekliyordu. Hatta piyasanın sağlıklı bir şekilde yükselişine devam etmesi için bazı analistler 47.000 dolara kadar gerileme olması gerektiğini düşünüyor.

Ancak analistlere göre bazı göstergeler 50.000 doların güçlü bir destek oluşturduğunu ve fiyatın bu seviyenin altına gerilemeyeceğini gösteriyor. Buna ek olarak elde edilen veriler kurumsal ilgi de artış olduğunu da gösteriyor.

Glassnode kurucu ortağı ve CTO’su Rafael Schultze-Kraft, kısa süre önce 51.100 dolar ile 54.000 dolar arasında gerçekleşen düşük fiyat dağılımına bağlı olarak olası bir düşüşün altını çizdi.

Perşembe günkü düşüşün ardından paylaştığı bir tweet’te Schultze-Kraft, düşüşün beklenmedik bir durum olmadığını ve onun görüşüne göre genel görünümün hala pozitif yönlü olduğunu dile getirdi. Analist konuyla ilgili olarak, “Yapısal olarak hiçbir şey değişmedi. Henüz uzun vadeli düşüşe işaret eden bir veri noktası görmedim.” sözlerini kullandı.

Altcoin’ler BTC’den Etkileniyor

Piyasadaki yatırımcılar kazançlarını korumak için satış yapsa da altcoin’lerin BTC’den etkilenerek daha fazla düşmesi aslında kazançların istenildiği gibi korunamamasına sebep oldu.

Ancak yine de hemen hemen tüm kripto para birimleri kırmızı bir grafik çizerken bazı altcoin’ler yükselmesi başardı. Örneğin; Holochain (HOT) ve Balancer (BAL) de sırasıyla %5,2 ve %6,4 pozitif kazanç kaydetti.

Bunlara ek olarak genel kripto para piyasa değerinin 1,63 trilyon dolar ve Bitcoin hakimiyetinin %59,5 olduğu ifade edilebilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Tesla’nın Bitcoin’den Sonraki Tercihi Hangi Kripto Para Olacak?

Sonraki Haber

Çin’den Dijital Yuan, Alipay ve WeChat Pay İle İlgili Önemli Açıklamalar Geldi

İlgili Haberler