2022 Yılında Altın, Bitcoin’den (BTC) Daha İyi Performans Gösterebilir Mi?

İlayda Peker

CryptoRank tarafından yakın zamanda paylaşılan bilgilere göre dolaşımdaki Bitcoin arzının yalnızca %6.3’ü yani 1,3 milyon adedi kripto para borsalarında bulunuyor. Aslında Madencilik ödülü yarılanmasından sonra bu durumun çok da şaşırtıcı olmadığı düşünülüyor.

Buna ek olarak her ne kadar bir düzeltme yaşansa da lider kripto para birimi Bitcoin son günlerde yönünü yine yukarı çevirdi ve 50.000 dolarlık psikolojik direnci kırdı. Peki, 2021 yıl sonunda fiyat hangi seviyelerde olacak?

Altın Mı, Bitcoin Mi?

Piyasa teknik rehberlik platformu InTheMoneyStocks.com’un baş piyasa stratejisti Gareth Soloway, yakın tarihli bir röportajında Bitcoin konusundaki endişelerini dile getirdi. Ancak altın konusunda Soloway, BTC’ye kıyasla çok daha iyimser gibi görünüyor.

Bilindiği gibi Bitcoin, 2021 yılında ne iyi performans sergileyen varlık oldu. Aşağıdaki tabloda da bu durum net bir şekilde görünüyor.

Peki, bu durum 2022 yılında da devam edecek mi? Soloway, bunun 2022’de devam etmeyeceğini, altının yeni yılda hem hisse senetlerinden hem Bitcoin’den daha iyi performans sergileyeceğini ifade ediyor:

Altın konusunda iyimserim. Bence altın 2022’de en iyi performansı sergileyecek. Tahminim, yukarı yönlü hareket olacak ve en azından 2020’den itibaren en yüksek seviyelere doğru bir hamle yapılacak.

Bunlar ek olarak Soloway, artan enflasyon, rakamlar ve faiz oranlarındaki potansiyel artış sayesinde altının 3.000 dolarlık fiyat hedefine ulaşabileceğini belirtti.

Bitcoin Beklentisi

Analiste göre Bitcoin kısa vadede önemli bir artış görecek. Devam eden volatilite ile Soloway, Bitcoin’in önümüzdeki üç hafta içinde 54.000 doları aşmasını bekliyor. Ancak analist, uzun vadede çeşitli endişeleri olduğunu ifade ediyor.

Soloway, lider kripto para biriminin önümüzdeki altı ay içinde düşüş göstermesini bekliyor. Tarihsel fiyat hareketine dayanarak Soloway, BTC‘nin 2022’de tekrar yükselişe geçmeden önce yaklaşık 30.000 dolara ve hatta 20.000 dolara düşmesini beklediğini ifade ediyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kripto Paralara Vergi Mi Geliyor? Erdoğan Tarih Verdi Dikkat!

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) ve Altcoin Fiyatlarında Son Durum

İlgili Haberler