Bitcoin (BTC) Rekoru, Ethereum’a da Yaradı: ETH 2020 Zirvesinde!

İlayda Peker

Bitcoin (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşırken ve rekor üzerine rekor kıraraken Ethereum da (ETH), Chicago Mercantile Exchange’in (CME) 2021’de ETH vadeli işlem sözleşmeleri başlatmayı planladığı haberlerinin ardından 2020 yılındaki en yüksek seviyelerini gördü.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi Bitcoin, dün başlattığı yükseliş hareketini devam ettiriyor ve yeni rekorlara imza atıyor. Dün 19.140 dolar bandından başlayan ralli 22.000 dolarlık yeni rekor seviyenin kırılmasını sağladı ve BTC yüzde 13’ün üzerinde artış performansı sergiledi.

Dolayısıyla Bitcoin fiyatı, “Acaba yıl bitmeden Bitcoin rekor kırar mı?, Bitcoin düşüşe mi geçti? Bitcoin 20.000 doları ne zaman geçecek?” soruları arasında dün sakin ve kararlı bir yükselişe geçerek bugün yeni rekor seviyesini belirlemiş oldu.

Buna ek olarak her ne kadar şu ana tüm gözler Bitcoin’de olsa da altcoin’lerde de ciddi artışlar görülüyor. Özellikle son günlerde büyük kayıplar veren XRP, piyasa hacmi bakımından ilk on kripto para birimi arasında en iyi performansı sergileyen altcoin olarak karşımıza çıkıyor. XRP son 24 saat içinde %25’in üzerinde değer kazanırken Ethereum da yüzde 10’un üzerindeki değer artışı ile dikkatleri çekiyor.

Ethereum Fiyatı

Her ne kadar ETH Bitcoin’in sergilediği performanstan etkilenmiş olsa da ralli, CME’nin 2021’de yasal onay bekleyen ETH vadeli işlemlerini başlatmayı planladığı haberini takip etti. ve bu durum ürüne yönelik güçlü müşteri talebi olduğunu göstermiş oldu. Bilindiği gibi CME 2017 yılında Bitcoin vadeli işlemlerini başlatmış ve sonrasında 17 Aralık’ta BTC tüm zamanlar rekorunu kırmıtşı. Dolayısıyla analistler ETH’un fiyatının çok daha yüksek seviyeleri hedeflediğini düşünüyor.

Twitter kullanıcısı “Altcoin Sherpa”, Ethereum’un büyük bir ralli başlattığını ve bu sebeple 2017 yılından sonra ilk kez 1.000 dolarlık seviyenin görüleceğini düşündüğünü dile getirdi.

“ETH Şova Yeni Başladı”

Yukarıdaki açıklamalara ek olarak “wolfofethereum.eth” de Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Ethereum’un şova yeni başladığını ve son 12 ayda yüzde 185 gibi büyük bir değer artışı yaşadığını dile getirdi.

Set Protocol’den Anthony Sassano’nun paylaşımına göre ise Ethereum en son 500 doları kırdığından bu yana aktif geliştiricilerde %900 artış, 24 saatlik işlem sayısında %80 artış, aktif adreslerde %60 artış, ve ağ hash oranında %150 artış yaşandı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple İçin Atılan Büyük Adıma Rağmen XRP Fiyatı Düşmeye Devam Ediyor

Sonraki Haber

Kripto Para Nasıl Alınır?

İlgili Haberler